Podsumowań nadszedł czas...

Ostatniego dnia nauki odbył się apel podsumowujący kończący się rok szkolny. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI zaprezentowali cele, które wyznaczały kierunki ich działalności oraz wszystkie zadania, które zostały zrealizowane, jak chociażby szkolne dyskoteki, poczta walentynkowa. Przewodniczący SU Albert Urbaniak zaznaczył, że praca na rzecz społeczności uczniowskiej była dla niego i wszystkich członków SU nie tylko obowiązkiem, ale także dużą przyjemnością. W imieniu SU podziękował za całoroczną współpracę pani dyrektor Małgorzacie Lubojańskiej, pani wicedyrektor Ewie Wulbach, opiekunom SU: pani Emilii Wojtasiak i pani Bogumile Pacynie, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz zgromadzonym uczniom, życząc jednocześnie udanego wypoczynku wakacyjnego.

Apel był także okazją, aby podsumować konkursy i wręczyć nagrody. W międzyklasowym konkursie na ustawianie plecaków wygrała klasa VIb, natomiast w konkursie na najładniejsze gazetki sukces odniosła klasa Vb. Zwycięskie klasy otrzymały słodkie upominki.

W szczególny sposób zostali nagrodzeni liderzy nauki – osoby z najwyższą średną z każdej klasy. Otrzymali oni pamiątkowy długopis z grawerem, na którym znalazło się imię i nazwisko danego ucznia oraz napis: „Lider nauki Szkoły Podstawowej nr 11 w roku szkolnym 2013/2014”. Wspomniani liderzy nauki w kl. IV-VI to: IVa Magdalena Grycman, IVb Hanna Foltyniewicz, Va Marta Waścińska, Vb Agnieszka Miętkiewicz, Vc Dominika Krupa, VIa Anna Śmigiel, VIb Karolina Nadobna, VIc Julia Sroka.

Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki (Dawid Karwik, Paulina Łęcka, Mikołaj Łęcki, Kornelia Mroczek, Szymon Lizakowski, Piotr Grzelak, Natalia Nawrot, Mateusz Sikorski, Oliwia Warzecha). Otrzymali oni pamiątkowy dyplom oraz plakietkę z napisem „Wzorowa 100% frekwencja”. Nagrodami książkowymi oraz dyplomem podziękowano uczniom za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym: pierwszy skład: Albert Urbaniak, Weronika Juja, Patrycja Baszak oraz drugi skład: Mikołaj Budzyń, Weronika Klamecka, Julia Sroka.

Wyróżnieni zostali także najlepsi matematycy (w kl. IV Magdalena Grycman, w kl. V Kornelia Mroczek i w kl. VI Anna Śmigiel), którzy uzyskali tytuł „Superrachmistrz” i okolicznościowe medale. Najlepsza w ortografii okazała się Dominika Krupa, która otrzymała medal z napisem „Laureatka Dyktanda na medal”. Dyplomami wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy przez cały rok szkolny pilnie pracowali z Programem edukacyjno-terapeutycznym „Ortograffiti”. Nagrodzono również uczniów, którzy wypożyczyli w bieżącym roku szkolnym najwięcej książek (Kingan Bizan, Wiktoria Książkiewicz, Oliwia Jeżewska, Hanna Foltyniewicz, Weronika Grzesiak, Agata Krzywda, Kamil Piszczałkowski) oraz uczniów, którzy aktywnie pracowali w szkolnej gazecie "Ox". Podczas apelu nastąpiło też podsumowanie projektu „Żyj zdrowo na sportowo – Bieg po zdrowie”.

Statuetki otrzymali także najlepszi sportowcy. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Laura Mazur, natomiast w kategorii chłopców Albert Urbaniak. Sukcesy wspomnianych uczniów są następujące. Podczas VIII Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce o Puchar Starosty uczniowie ostrowskiej Jedenastki sięgnęli po najwyższe trofea. Laura Mazur i Albert Urbaniak zdobyli Puchar Starosty.

Ponadto Albert Urbaniak odnotował na swoim koncie kolejne znaczące sukcesy sportowe.

3 czerwca br. zdobył 3. miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,10 w kategorii chłopców w Finale Wojewódzkim XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym w Puszczykowie.

Natomiast w Wojewódzkim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się 5 czerwca w Poznaniu, zdobył 1. miejsce w biegu na 60 m i uzyskał tytuł Mistrza Wielkopolski w tej dyscyplinie. Dało mu to w ogólnej klasyfikacji II miejsce w Polsce.

Sukcesy Laury Mazur to:

I miejsce w „Czwartkach Lekkoatletycznych” – 2013/2014

Najlepsza zawodniczka w Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego w Czwórboju LA

Najlepsza zawodniczka w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Czwórboju LA

Puchar Starosty Ostrowskiego dla najlepszej zawodniczki za najbardziej wartościowe rezultaty uzyskane podczas Mistrzostw Powiatu Ostrowskiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce – zawody indywidualne

I miejsce  w mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego – 60 m dziewcząt

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego – rzut piłeczką palantową

III miejsce w Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

II miejsce w XXIX Biegach Przełajowych o Puchar Klubu Olimpijczyka przy Szkole Podstawowej nr 5

II miejsce w Finale Rejonu w Czwórboju – skok w dal

II miejsce w Finale Rejonu w Czwórboju – bieg na 60 m

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej w Finale Rejonu w Czwórboju.

Końcową część apelu stanowiła uczniowska prezentacja poświęcona bezpieczeństwu podczas wakacji. Uczniowie dowiedzieli się z niej między innymi jak bezpiecznie się opalać, jak odpowiedzialnie uprawiać wszelkie wodne sporty i jak zachowywać się w lesie.

Na zakończenie pani dyrektor szkoły podziękowała opiekunom i członkom SU za owocną całoroczną pracę, a wszystkim uczniom życzyła udanych wakacji.