Podsumowanie projektu edukacyjnego

2 www23 października br. odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany finał projektu edukacyjnego realizowanego z okazji 80. rocznicy udziału Polaków w bitwie o Anglię. Nadrzędnym celem projektu było zwiększenie kompetencji cyfrowych uczniów. Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, przy pomocy narzędzi multimedialnych, w miniony piątek udało się podsumować wszystkie działania podjęte w ramach pracy nad wyzwaniem.Od 7 września do 13 października uczniowie pod okiem nauczycieli podejmowali szereg zadań z wielu dziedzin, rozwijając przy tym wszystkie kompetencje kluczowe.

Regulamin #NAUCZANIE ZDALNE

zdalne nauczanie

Procedury bezpieczeństwa

Procedury bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujące od 1 września 2020r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wielkopolskim.

KLIKNIJ ABY SIĘ ZAPOZNAĆ Z PROCEDURAMI 

Rocznicowe uroczystości

1 wwwW zaszczytnym gronie uczestników bitwy o Anglię znalazł się na zawsze patron naszej szkoły por. pil. Mirosław Ferić, pilot Dywizjonu 303. Już osiem lat utrzymujemy serdeczne kontakty z synem patrona szkoły - panem Philipem Methuenem - Ferićem. Do pierwszego spotkania doszło we Warszawie w sierpniu 2012 r. podczas VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich. Syn Ferića spotkał się wtedy z dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 – panią Małgorzatą Lubojańską i delegacją władz Ostrowa Wielkopolskiego.

Z serca dziękujemy…

8 www13 października br. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska, wicedyrektor p. Ewa Wulbach, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz delegacje uczniów kl. V-VIII. W części oficjalnej dyrektor szkoły złożyła wszystkim pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za pełną zaangażowania pracę i życzyła dobrego zdrowia, nadziei na lepszą przyszłość, możliwości realizacji planów i zamierzeń, a także szczęścia osobistego.

Europejski Tydzień Sportu w Jedenastce

4 wwwOd 1 do 7 października w krajach europejskich obchodzone jest cykliczne święto sportu nazwane Europejskim Tygodniem Sportu. ETS jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu promować aktywność fizyczną na Starym Kontynencie. Impreza ma utrwalić znane i popularne aktywności, ale także zapoczątkować nowe działania rekreacyjno-sportowe na szczeblu krajowym, regionalnym lub lokalnym. W Polsce z ETS powiązana jest ogólnoeuropejska kampania #BeActive (Bądź aktywny), która ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia, nie tylko podczas tygodnia sportu, ale przez cały rok.

Gwiazdy TIK-TOKA wspierają Szkolne Kluby Unicef

1 www 2W zeszłym roku nasza szkoła dołączyła do sieci placówek, które zdecydowały się na utworzenie Szkolnego Klubu Unicef. Ze względu na pandemię w bieżącym roku szkolnym organizacja skupia się m.in. na problemie cyberprzemocy i zwiększaniu kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży. Czas izolacji i odseparowania od rówieśników sprzyjał i nadal sprzyja wzmożonej aktywności nastolatków w sieci. Mimo wielu akcji edukacyjnych, wciąż nie wszyscy bezpiecznie i z rozwagą korzystają z popularnych serwisów społecznościowych.

 

 

Wybory do SU rozstrzygnięte (aktualizacja)

1 www 3W minionym tygodniu odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego. Ze względu na pandemię głosowanie przeprowadzono w klasach; było ono tajne, powszechne oraz równe. Wybory do SU poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza, której celem było zapoznanie się z sylwetkami kandydatów. Wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie oddali ważny głos, co przełożyło się na poniższe wyniki:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 wwwa2 października br. miała miejsce 10. edycja cyklicznej akcji znanej pod nazwą Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Corocznie ŚDTM przypada w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona również zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Projekt edukacyjny z okazji 80. rocznicy Bitwy o Anglię

Od początku roku szkolnego uczniowie Jedenastki wraz z nauczycielami pracują nad projektem edukacyjnym poświęconym obchodom 80. rocznicy Bitwy o Anglię. Nadrzędnym celem projektu jest rozwijanie kompetencji informatycznych. Podczas pracy nad wyzwaniem uczniowie mają możliwość poszukiwania, gromadzenia i przetwarzania informacji. Wspólne działania zmuszają ich do kreatywnego i innowacyjnego wykorzystywania dostępnych narzędzi komputerowych, aplikacji, programów, edytorów etc.

1 www

Szymon Jańczak 10 w Polsce w skoku w dal w kategorii U16!

1 wwwOlbrzymim sukcesem zakończył się udział ucznia naszej szkoły - Szymona Jańczaka w Mistrzostwach Polski U16 w Słupsku. Szymon, debiutując w imprezie takiej rangi, był o krok (zabrakło 3 centymetrów) od wywalczenia awansu do czołowej ósemki. Warto dodać, że uczeń klasy 8a startował z zawodnikami o rok starszymi od siebie, co daje ogromne nadzieję na jeszcze lepszy występ w przyszłym roku.

 

 

Sukcesy językowe Jakuba Banasiaka

1 wwwCzas pandemii nie zawsze sprzyja udziałom w konkursach i olimpiadach, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza szkoła może pochwalić się ogromnym sukcesem swojego wychowanka - Jakuba Banasiaka z klasy 7a, który w minionym roku szkolnym 2019/2020 przetarł szlaki w trzech ogólnopolskich zawodach wiedzy z języka angielskiego.

 

 

Otwarcie minisiłowni zewnętrznej

3 www30 września br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej minisiłowni zewnętrzej, zrealizowanej w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na otwarciu nowopowstałej strefy sportowej obecne były Dyrektor Szkoły – p. Małgorzata Lubojańska, Wicedyrektor – p. Ewa Wulbach oraz zaproszeni goście: pan Łukasz Garczarek – projektant strefy, pan Stanisław Rześniowiecki – wykonawca minisiłowni oraz przewodniczący Rady Rodziców – p. Sebastian Brucki. Na uroczystości nie mogło zabraknąć również koordynatora zadania oraz prezes stowarzyszenia "Razem dla Jedenastki" – p. Ewy Sikorskiej.

 

Kampania wyborcza CZAS START!

2 WWWaJuż w przyszłą środę odbędą się w naszej szkole kolejne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji, uczniowie starający się o zaszczytny mandat radnego Małego i Dużego SU, przygotowali plakaty wyborcze zachęcające uczniów do oddania na nich głosu. Kolorowe i pełne pomysłów propozycje, można podziwiać na pierwszym piętrze.

Zwycięska inauguracja Igrzysk Dzieci

2 www23 września br. uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inauguracyjnych zawodach w ramach Igrzysk Dzieci. Tegoroczną rywalizację rozpoczął czwórbój lekkoatletyczny: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową organizowany przez Ostrowski Związek Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 1. W konkurencjach dla dziewcząt, pod opieką Pana Jakuba Kowalskiego, wystartowały uczennice z klasy sportowej 6b: Lilli Adissou, Natalia Bednarek, Oliwia Piskorz, Lena Witek, Julia Winiarska oraz Agata Szewczyk. W rywalizacji chłopców szkołę również reprezentowali uczniowie z klasy 6b: Jakub Kasperek, Dominik Kaźmierczak, Franciszek Leiński, Dawid Podkocki i Antoni Poprawski.