Zaproszenie

andrzejki2018

Sprzątanie Świata

IMG 20180914 11224914 września uczniowie klas IV wraz z nauczycielami zaangażowali się w sprzątanie terenu wokół naszej szkoły. Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata - Polska była akcją jubileuszową pod hasłem „Akcja - segregacja ! 2 x więcej, 2x częściej” i miała na celu wspomaganie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i kolorowe worki zebrali i posegregowali odpady. Ekologiczne działania pozwalają zmienić nawyki w codziennym zachowaniu oraz rozbudzić wśród dzieci poczucie odpowiedzialności za środowisko.

Koncert „Dla Niepodległej”

20180912 190613 KopiowanieW związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego w środę 12 września 2018 roku Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” zaprosiło młodzież ostrowskich szkół na koncert Bartasa Szymoniaka pod hasłem „Dla Niepodległej”. Impreza odbyła się w Ostrowskim Centrum Kultury, a naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI a, VII a i VII c. Bartas Szymoniak jest młodym artystą, „człowiekiem orkiestrą”, twórcą stylu beatrock, który wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew), a następnie zapętla na tzw. looper. Wokalista przedstawił utwory z albumu „Alarm”.

W rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

20180917 175653 1 KopiowanieSłowami „Hymnu Sybiraków” rozpoczęły się w poniedziałek 17 września 2018 roku uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Przy Rondzie Sybiraków zgromadzili się zesłańcy i ich rodziny, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, harcerze i uczniowie. Po uroczystym Apelu Poległych przed pomnikiem Ofiar Sybiru złożono wiązanki kwiatów i odmówiono modlitwę w intencji pomordowanych i zmarłych na dalekich Kresach Polaków.

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego

P9151472 KopiowanieW sobotę 15 września na ostrowskich Piaskach odbyły się Centralne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego "Sto salw na 100-lecie". Narodowy patronat nad imprezą objął Prezydent RP Andrzej Duda, Bractwa Strzeleckie w Polsce i Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim. O godzinie 13.00 odbyła się polowa msza święta za Ojczyznę, a po jej zakończeniu program artystyczny, składający się z pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Lira oraz Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. Kulminacją obchodów było 100 salw.

Ogólnopolski Rajd "Jesień Chopinowska"

4 www7 - 9 września br. odbył się 57. Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska", który upamiętnia pobyt Fryderyka Chopina w Antoninie. Celem rajdu jest rozpowszechnienie walorów turystyczno - krajoznawczych południowej Wielkopolski, okolic Ostrowa, Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” i Wzgórz Ostrzeszowskich.

Narodowe Czytanie 2018

1 wwwWzorem lat ubiegłych Ostrów Wielkopolski włączył się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zostały odczytane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Narodowe Czytanie odbyło się 8 września br. w Forum Synagoga. Uczestniczyli w nim także uczniowie ostrowskiej Jedenastki. Organizatorem tego przedsięwzięcia w Ostrowie była Biblioteka Publiczna.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

4 www3 września 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Lubojańska powitała wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Przedstawiła nowych nauczycieli i uczniów. Zwróciła także uwagę na podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019.

79. rocznica wybuchu II wojny światowej

6 wwwW sobotę, 1 września 2018 roku w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się uroczystości w miejscach pamięci narodowej. Kwiaty i znicze złożone zostały pod tablicą upamiętniającą Jana Ładubca, pierwszą ofiarę napaści hitlerowskiej w Ostrowie oraz pod obeliskiem ku czci żołnierzy 60. Pułku Piechoty. W kościele pw. Najświętszego Zbawiciela została odprawiona msza święta w intencji poległych oraz pomordowanych w latach wojny.

Obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego

3 wwwW 2018 roku, w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, obchodzimy również stulecie powstania lotnictwa wojskowego. Z tej okazji dyrekcja, nauczyciele i przedstawiciel rodziców naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach Centralnych Obchodów 100-lecia Lotnictwa Wojskowego, które odbyły się w dniach 23-24 sierpnia w Dęblinie. Celem wyjazdu była integracja i nawiązanie współpracy między szkołami w pielęgnowaniu tradycji oraz wiedzy o ważnych dla polskiego lotnictwa postaciach.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

5 www

22 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu pani Jolanta Maćkowiak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Alojzy Motylewski, Ksiądz Prałat dr Sławomir Grześniak. W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska, Wicedyrektor pani Ewa Wulbach, nauczyciele, rodzice, uczniowie klas III oraz przedstawiciele klas II i IV – VI. Uroczystość składała się z części artystycznej i oficjalnej. Część artystyczną przygotowały: pani Marzena Machała, pani Agata Stempniewicz oraz pani Anna Torzewska.

Prace naszych uczniów na autobusach

Na ostrowskim Rynku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prezentacji autobusów MZK. Na pojazdach zostały zamieszczone prace laureatów konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Z naszej szkoły swe dzieła artystyczne na autobusach podziwiali: Julia Adamczak z kl. I a, Michał Matuszak z kl. I b i Filip Bzik z kl. I c. Po uroczystej prezentacji w obecności prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, prezesa MZK Janusza Marczaka oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji uczniowie mieli okazję odbyć przejażdżkę kolorowymi autobusami po mieście.

MAŁY CHÓR WIELKICH SERC

DSC 0318 www15 czerwca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 odbył się Jubileusz 25-lecia zespołu wokalnego „Promyczki”. Mottem koncertu, w którym wystąpili utalentowani uczniowie i absolwentki szkoły, były słowa: „Życie to ECHO. Co wysyłasz – wraca. Co siejesz – zbierasz. Co dajesz – dostajesz. To, co widzisz w innych – istnieje w tobie.” W uroczystości wzięli udział Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego pani Ewa Matecka, ks. Prałat Bogusław Lamenta – emerytowany Proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela, ksiądz Prałat Sławomir Grześniak – obecny Proboszcz parafii pw. Najświętszego Zbawiciela, pani Janina Woźniak – dyrektor szkoły w latach 1975 – 1996, pani Maria Kędzierska – Jachimek – dyrektor szkoły w latach 1996 – 2006, ks. Daniel Zarębski, ks. Michał Włodarski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska, wicedyrektor szkoły pani Ewa Wulbach, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Podsumowanie projektu edukacyjnego

DSC 7170 1 wwwOd 10 kwietnia do 15 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 11 był realizowany projekt edukacyjny „Rodzina, szkoła, przyjaciele – razem zdziałać możemy wiele” w ramach konkursu, którego organizatorami są Wojewoda Wielkopolski i Wielkopolski Kurator Oświaty. Głównym celem działań było przedstawienie rodziny jako jednej z ważniejszych wartości. Projekt miał charakter interdyscyplinarny. Do realizacji przedsięwzięcia została zaangażowana cała społeczność szkolna. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice poszczególnych klas pracowali według przygotowanych instrukcji i ostatecznie realizowali zadania, które zostały zaprezentowane podczas publicznej prezentacji projektu.

Kolejne wirtualne spotkanie

20180620 111454 wwwPo wymianie wcześniejszych doświadczeń 20 czerwca z inicjatywy szkolnego koordynatora rządowego programu "Aktywna Tablica" pana Wojciecha Lesiczki nasza szkoła zorganizowała I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie z wykorzystaniem platformy Kahoot. Dzięki pomocy i zaangażowaniu szkolnych koordynatorów rządowego programu „Aktywna Tablica” ze Szkoły Podstawowej nr 5, 7,9 i 11 wirtualnie spotkało się w sumie 130 uczniów, którzy rozwiązywali test składający się z 34 pytań przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Piotra Kierzka. Możliwość udziału w tego typu rywalizacji oraz obserwowania reakcji swoich kolegów i koleżanek z innych szkół dostarczyła uczniom wielu emocji i sprawiła ogromną przyjemność.