Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Angielski na sportowo” i konkursu „Picture Dictionary” w ramach Szkolnego Dnia Języka Angielskiego

6 Kopiowanie19 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego przygotowany przez anglistki panią Emilię Polak, panią Bogumiłę Chądzyńską oraz zaangażowanych uczniów. Uczniowie podczas apelu obejrzeli prezentację o powodach, dla których warto uczyć się języka angielskiego, posłuchali ciekawostek o tym języku, a także wysłuchali trzech piosenek zaśpiewanych w oryginalnej wersji przez Nikolę i Wiktorię Szczepaniak oraz Julię Derę. Podsumowano także innowację pedagogiczną pod nazwą „Angielski na sportowo”. Wręczono nagrody i dyplomy w konkursie „Picture Dictionary”.

Sukces szachistów w ekoturnieju

30726965 162318704599979 5493105675133255680 n wwwW sobotę, 14 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 rozegrano Turniej Szachowo-Ekologiczny Ekoszach pod patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. To nietypowy turniej. Na wynik końcowy składał się dorobek z 7. rozegranych partii szachowych i wynik z testu z zakresu ekologii. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły. I miejsce zajął Dawid Lamek, uczeń klasy V a. II miejsce w grupie roczników 2005 - 2007 (startowało 17 graczy) przypadło Krzysztofowi Szymczakowi, uczniowi klasy VI c. W grupie roczników 2008 i młodszych 11. miejsce zajął Norbert Szymczak, a Dawid Doliński - 14. miejsce (startowało 23 zawodników)

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

IMG 20180409 192304 wwwW zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania III miejsce zajęła uczennica klasy IVa Julia Dera. Zaprezentowała ona fragment książki Beaty Pawlikowskiej „To czary”. Konkurs odbył się 18 marca br. z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy oraz Międzynarodowego Dnia Poezji. Miał on na celu popularyzację czytelnictwa i zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. Jury oceniało następujące elementy składające się na miano „pięknego czytania”: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowały także Gabriela Grzegorowska z klasy IVb oraz Marta Mirota z klasy IIIc, które zachwyciły swym czytaniem podczas szkolnych eliminacji.

Lekcja SKO z przedstawicielem banku

1 wwwW dniach 10 i 17 kwietnia br. w klasach III odbyły się lekcje na temat oszczędzania przeprowadzone przez przedstawiciela banku PKO BP p. Dyrektor Barbarę Rosik. Uczniowie poznali podstawowe pojęcia związane z historią i funkcjami pieniądza. W trakcie lekcji dzieci rozmawiały o oszczędzaniu, o marzeniach i ich realizacji, rozwiązywały zadania matematyczne na obliczenia pieniężne. Miały też okazję poznać piosenkę pt. „SKO to jest to”. Przedstawicielka banku opowiedziała dzieciom dlaczego warto zbierać pieniążki i jak je pomnażać. 

 

 

Udany występ naszej drużyny piłkarskiej w eliminacjach do Wielkopolskiego Turnieju Orlika

IMG 20180410 140058927 wwwWe wtorek, 10 kwietnia 2018r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do Wielkopolskiego Turnieju Orlika w Piłce Nożnej. W rywalizacji grupowej zajęli drugie miejsce, przegrywając z Jankowem Przygodzkim 4:3 oraz wygrywając z drugą drużyną z Lewkowa 11:0. W półfinale trafili na gospodarza i głównego faworyta turnieju, Szkołę Podstawową nr 6. Nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze, niestety brakło im w tym meczu odrobiny szczęścia. Kilkakrotnie trafili w poprzeczkę, mieli też wiele sytuacji bramkowych. W meczu o 3. miejsce nasza drużyna była już bardziej skuteczna i pewnie zwyciężyła z zespołem z Lewkowa 9:2. W nagrodę nasi chłopcy otrzymali dyplom oraz piękną piłkę nożną.

Macmillan Primary School Tournment

IMG 20180412 132338 KopiowanieW poniedziałek, 26 marca br. odbyły się szkolne eliminacje do VII Turnieju Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Z grona 40 uczestników zostały wybrane cztery najlepsze osoby w dwóch kategoriach wiekowych, tj. IV-V i VI. W pierwszej grupie największą ilość punktów zdobył Jakub Banasiak z klasy 4a i Tomasz Żurek z klasy 5c. W drugiej grupie najlepsze okazały się uczennice klasy 6a - Oliwia Młynarczyk oraz Nadia Woźniak. Zwycięzcy szkolnych eliminacji reprezentowali naszą szkołę podczas etapu międzyszkolnego, który odbył się 12 kwietnia br. Wzięło w nim udział 64 uczniów z 19 szkół podstawowych z powiatu ostrowskiego. Jest mi miło ogłosić, że  I miejsce w kategorii kl. IV-V zajął uczeń naszej szkoły - Jakub Banasiak.

41. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

DSC 0089 www12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się miejskie eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod honorowym patronatem Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, a patronat medialny objęła gazeta „Nasz Rynek". Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

 

Lekcja muzealna

DSC 002811 kwietnia br. uczniowie kl. V a wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „W antrejce na ryczce stoją pyrki w tytce”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ramach innowacji pedagogicznej „W mojej małej ojczyźnie”. Uczniowie utrwalili i poszerzyli wiedzę o gwarze. Próbowali zdefiniować to pojęcie, poznali cechy charakterystyczne gwary wielkopolskiej. Dowiedzieli się także, jakie są historyczne przyczyny ostrowskiej gwary. Uczestnicy spotkania, tłumacząc teksty gwarowe na język ogólnopolski, zauważyli także wpływ języka niemieckiego na słownictwo i stylistykę naszego regionalnego języka. Lekcja uświadomiła uczniom, że gwara to ważny element dziedzictwa kulturowego.

Światowy Dzień Zdrowia 2018

20180409 081141 wwwW 1948 roku powstała Światowa Organizacja Zdrowia. W celu upamiętnienia tego dnia organizowany jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest „Zdrowie dla wszystkich”, co oznacza, że powszechna opieka zdrowotna polega na zapewnieniu wszystkim ludziom dostępu do świadczeń na odpowiednim poziomie, a także, że nikt nie powinien wybierać między dobrym stanem zdrowia, a innymi życiowymi potrzebami. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IV b i IV c pod kierunkiem pani Magdaleny Danielewicz i pani Ludomiły Nawrot.

Międzyszkolny Konkurs ,,Learn English – Play with English”

1 www26 marca br. w szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs ,,Learn English – Play with English” pod patronatem Wydawnictwa Oxford. Sprawdzał on wiedzę o krajach anglojęzycznych, znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego. Uczestnicy rozwiązywali test gramatyczny, układali puzzle językowe, odgadywali zagadki kalamburowe. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie: Weronika Podkocka, kl. VI b, Oliwia Młynarczyk, kl. VI a oraz Tomasz Żurek z kl. V c, która zajęła V miejsce. Konkurs był ciekawym połączeniem nauki i zabawy.

Szkolny konkurs na kartkę wielkanocną w języku angielskim

Hubert wwwJeszcze przed przerwą świąteczną odbył się w naszej szkole interesujący plastyczno-językowy konkurs na kartkę wielkanocną w języku angielskim. Wielu uczniów wykonało piękne kartki, a zwycięskie zostały wysłane do zaprzyjaźnionej angielskiej szkoły w Hornchurch oraz do syna patrona szkoły pana Philipa Ferica-Methuena. Były to kartki Huberta Koniecznego z klasy Ic, Nadii Bilawskiej z klasy IVc oraz Aleksandry Jess z klasy Vc. Jesteśmy przekonani, że kartki były miłą niespodzianką.

 

Dzień Ziemi 2018

I Szkolne Mistrzostwa Aerobiku

7 www9 kwietnia br. w hali sportowej odbyły się I Szkolne Mistrzostwa Aerobiku Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Feriča. Do udziału w zawodach zgłosiło się 6 drużyn z kl. IV-V. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym przemarszem i prezentacją wszystkich drużyn. Dziewczęta samodzielnie przygotowały układy choreograficzne, które regulaminowo zawierały elementy obowiązkowe, takie jak: ćwiczenia siły mięśni ramion, ćwiczenia siły mięśni brzucha oraz podskoki, przejścia i wymachy.

„Bądź bezpieczny na drodze"

3 wwwPrzyszłoroczni pierwszoklasiści po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach adaptacyjnych „Poznaj Jedenastkę" organizowanych w naszej szkole. Temat spotkania „Bądź bezpieczny na drodze" został zrealizowany na Miasteczku Ruchu Drogowego i z wykorzystaniem autochodzika. Uczestnicy wzięli aktywny udział w rozmowach na temat bezpiecznego poruszania się na drodze w roli pieszego oraz dowiedzieli się, jak postępować w sytuacji zagrożenia w ruchu drogowym i podczas wypadku.

Konkurs kulinarny

8 wwwW piątek, 6 kwietnia 2018 r. odbył się szkolny etap Konkursu Kulinarnego dla uczniów klas I - III pod hasłem „Jem smacznie, zdrowo i kolorowo”. Celem konkursu było popularyzowanie zdrowego trybu życia przez właściwe odżywianie, dbanie o higienę i estetykę przygotowania oraz spożywania posiłków, a także rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień związanych z przygotowaniem potraw. Klasy I przygotowywały zdrowe, wiosenne kanapki, klasa II tworzyła zwierzątka z warzyw i owoców, natomiast klasy III wykonywały sałatki warzywne.