Zapraszamy na koncert

niepodlegla koncert

Konkurs Historyczny „Spacerem w przeszłość”

DSC 0637 KopiowanieMuzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego już po raz XIII zorganizowało Konkurs Historyczny „Spacerem w przeszłość” o tytuł Młodego Regionalisty pod hasłem „Ostrowskie drogi do niepodległości”. Został on przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych. W czwartek 15 listopada rywalizowali uczniowie klas IV-V, dzień później uczniowie klas VI- VIII i gimnazjaliści. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Hanna Barczyńska, Nadia Bilawska, Maja Miądowicz, Maria Woźny, Maria Susłowska i Julia Cegła z klas piątych oraz Oliwia Banach, Maria Wróbel, Franciszek Dwornik, Piotr Kałużny, Katarzyna Jackowska i Tomasz Żurek z klas szóstych.

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, bo dzięki niemu uzyskujemy energię do nauki, potrafimy koncentrować się podczas zajęć oraz mamy siłę do zabawy. To najlepszy i najbardziej zdrowy start w nowy dzień. 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ramach programu Śniadanie Daje Moc we wszystkich szkołach, które wzięły w nim udział, odbył się Dzień Zdrowego Śniadania. Jedenastka również przystąpiła do corocznej edycji, w której zachęcaliśmy nasze dzieci do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania.

Szkolny Konkurs Recytatorski

recytatorski 18 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III pod hasłem „A to Polska właśnie”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów poezją patriotyczną i popularyzowanie wierszy ukazujących piękno naszej Ojczyny. W konkursie wzięło udział 14 uczestników. Jury w składzie: p. E. Jasińska, p. K. Tomalkiewicz, p. J. Szymendera, p. E. Gil wyłoniło laureatów. Zwycięzcami zostali:

Świętujemy Stulecie Niepodległości

DSC 0618 KopiowanieNiedzielne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny i miasta. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, władze samorządowe miasta i powiatu, sztandary organizacji społecznych oraz szkół. Wszyscy, włączając się w akcję ,,Niepodległa do hymnu”, wspólnie odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Naszą placówkę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży- Mateusz Franka oraz asysta - Kinga Ogórek i Oliwia Młynarczyk. Po nabożeństwie złożono wiązanki kwiatów pod tablicami w miejscach pamięci narodowej- na fasadzie domu Stefana Rowińskiego, przy siedzibie Powiatowej Rady Ludowej, przy Domu Katolickim oraz Konwikcie Arcybiskupim.

Kobiety Niepodległości

DSC 0588 KopiowanieW piątek 9 listopada 2018 roku w przeddzień 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole wykład pt. „Nie zapominajmy o kobietach niepodległości”, który wygłosiła pani Małgorzata Wielgosz- mgr dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W czasie trzech spotkań uczniowie klas VI i VII mogli wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji o polskich patriotkach- aktorkach, pisarkach, działaczkach społecznych, które w różny sposób walczyły o niepodległą Polskę. Wykład podzielony był na cztery części i przedstawiał: Ambasadorki, Siłaczki, Bojowniczki i Emancypantki.

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

6 wwwW piątek, 9 listopada 2018 roku z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się uroczyste akademie dla klas I – IV i V – VII. Ponadto wychowankowie klas VI i VII wzięli udział w wykładzie pt. „Nie zapominajmy o kobietach niepodległości” przygotowanym przez panią mgr Małgorzatę Wielgosz, doktorantkę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie w montażu słowno – muzycznym przybliżyli historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie autorskie w bibliotece szkolnej

2 www

Dnia 30 października 2018 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panem Romanem Nyklewiczem, długoletnim pracownikiem naszej szkoły i autorem książki pt. „As podniebnych przestworzy” - publikacji opowiadającej o życiu Mirosława Feriča. Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze. Uczniowie mogli obejrzeć dokument poświęcony patronowi naszej szkoły, porozmawiać z panem Romanem Nyklewiczem, zadać mu pytania dotyczące pracy nad książką oraz literackich planów na przyszłość.

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

kompas atlas6 listopada 2018r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. W zmaganiach wzięło siedmioro uczniów, którzy musieli odpowiedzieć na 10 pytań zamkniętych i 10 pytań otwartych. Warunkiem awansu do kolejnego etapu (rejonowego) było uzyskanie 40 punktów na 50 możliwych. Niestety uczestnikom zabrakło punktów, by spełnić ten warunek. Jednak zaprawieni w boju, w następnym konkursie geograficznym, na pewno przejdą do dalszego etapu. Gratulujemy zapału!

 

 

Wizyta w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego

1 www22 października 2018 r. uczniowie klasy trzeciej, pod opieką nauczycieli, udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się jak korzystać z karty bibliotecznej oraz w jaki sposób łatwo odszukać w zbiorach bibliotecznych wybraną pozycję książkową. Uczniowie odwiedzili również czytelnię i zapoznali się z zasadami funkcjonowania tego miejsca.

O niepodległości w bibliotece

3 www8 listopada 2018 roku klasa IIa wraz z wychowawczynią uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Celem zajęć było przybliżenie drugoklasistom historii Polski u progu setnej rocznicy odzyskania przez nią niepodległości. Zajęcia prowadziła kierownik filii biblioteki p. Iwona Morta. Uczniowie z uwagą słuchali historii i ciekawostek dotyczących chrztu Polski. Z zapałem rozwiązywali krzyżówkę związaną z wcześniej wysłuchanym tekstem.

II Międzyszkolny Konkurs Kodowania w Scratch

4 www26 października w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kodowania w Scratch. Inicjatywę tę wsparła Fundacja TechSoup prowadząca program TechSoup Polska a organizatorem jej było Stowarzyszenie „Czas dla Dzieci”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6b, Piotr Kalużny oraz Mateusz Świtała. W ramach konkursu uczniowie ostrowskich podjęli rywalizację w dwóch etapach:

Aktywne przerwy taneczne

3 wwwW październiku w naszej szkole odbyła się II edycja aktywnych „tanecznych przerw”. Inicjatywa powstała w ubiegłym roku w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie i także teraz spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wspólny taniec, to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego podczas przerw. W tym roku celem tanecznych przerw była integracja uczniów z całej szkoły. Wszyscy chętni mieli możliwość nauczyć się tańca belgijskiego potocznie zwanego „belgijką” oraz zaprezentować swoje umiejętności taneczne we wspólnym pokazie.

Wycieczka do teatru na spektakl „Trójka na głowie”

trójkaNAgłowie Kopiowanie6 listopada 2018 r. klasy czwarte wraz z wychowawczyniami oraz paniami: Iwoną Nawrot, Anną Torzewską i Małgorzatą Kowalską pojechały do Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Celem wycieczki było przedpremierowe obejrzenie spektaklu „Trójka na głowie”. Sztuka ta opowiada o dwóch bohaterach – Jedynce i Dwójce, którzy całe życie spędzają według jasnych reguł i porządku - „Pierwsze jest zawsze pierwsze, a drugie musi być zawsze drugie”.

 

 

Biwak w Gołuchowie

IMG 20181028 104826W dniach 26-28 października br. Uczniowski Klub Sportowy „Batory” zorganizował dla chłopców trenujących piłkę ręczną biwak sportowy w Gołuchowie. Gołuchów leżący na trasie Kalisz-Pleszew to niewątpliwie jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości Południowej Wielkopolski pod względem walorów turystycznych oraz infrastruktury sportowej. To właśnie tu młodzi piłkarze ręczni UKS „Batory” w ostatni weekend października podnosili swoje umiejętności sportowe.