25555367 1641481792562166 1530193323 n28 listopada br. uczennice kl. V a Maria Wróbel, Ewa Nowicka oraz Natalia Zaworska uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym zeszłoroczny projekt „Jedz i żyj zdrowiej” realizowany przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” dofinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Podczas spotkania zostały przypomniane działania podjęte w zeszłym roku z ramienia projektu, takie jak: spotkania gastronomiczne, warsztaty z dietetykiem i pogadanki na temat zdrowego żywienia. Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za aktywny udział w projekcie.

2 www24 listopada 2017 r. odbyła się w Poznaniu Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Uczestniczyli w niej dyrektorzy oraz szkolni koordynatorzy Szkół Promujących Zdrowie z województwa wielkopolskiego. Ostrowską Jedenastkę reprezentowały: Magdalena Danielewicz i Krystyna Herbik. Zaproszonych gości powitała pani Katarzyna Wardzińska Koordynator Wojewódzki SzPZ. Następnie głos zabrał pan Krzysztof Błaszczyk Wielkopolski Wicekurator Oświaty.

 

   Plan SZPZ 2017

Uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami spędzili ostatni piątek na Górnym Śląsku w Tarnowskich Górach i Radzionkowie. Na początku udali się do Zabytkowej Kopalni Srebra, gdzie na głębokości 40 m szli jedyną w Polsce podziemną trasą turystyczną umożliwiającą zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych. Została ona udostępniona do zwiedzania w 1976 roku. Jest częścią podziemnego labiryntu wyrobisk górniczych, chodników i sztolni odwadniających, którego długość wynosi ponad 150 km.

IMG 2906 www11 maja br. uczniowie klas Va i Vb pojechali na dwudniową wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd. Pierwszego dnia w towarzystwie miejscowego przewodnika zwiedzili tajemnicze ruiny zamku Ogrodzieniec oraz poznali jego historię. Zamek ten wybudowany został za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5 m n.p.m.) i stanowi przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy przez stulecia uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję.