2 www24 listopada 2017 r. odbyła się w Poznaniu Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Uczestniczyli w niej dyrektorzy oraz szkolni koordynatorzy Szkół Promujących Zdrowie z województwa wielkopolskiego. Ostrowską Jedenastkę reprezentowały: Magdalena Danielewicz i Krystyna Herbik. Zaproszonych gości powitała pani Katarzyna Wardzińska Koordynator Wojewódzki SzPZ. Następnie głos zabrał pan Krzysztof Błaszczyk Wielkopolski Wicekurator Oświaty.

Pani Ewa Kasperek – Golimowska, kierownik Pracownik Edukacji Zdrowotnej UAM w Poznaniu wygłosiła ciekawy wykład nt. „Kto i jak może (za)dbać o zdrowie i dobre samopoczucie nauczycieli?”. Natomiast na szczególne podkreślenie zasługuje obecność pani dr Magdaleny Woynarowskiej-Sołdan z Zakładu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która przedstawiła wykład nt. „Promocja zdrowia pracowników szkoły: dlaczego i jak to robić?".
Dr Woynarowska zachęcała nauczycieli do refleksji nad swoim zdrowiem i dbałością o nie poprzez podejmowanie celowych działań, np. przez racjonalne żywienie, aktywność fizyczną, sen (odpowiedni czas jego trwania i jakość) i odpoczynek, pielęgnację ciała, unikanie nadmiaru stresów oraz poddawanie się badaniom profilaktycznym.
"Pamiętajmy, że zdrowie to nie jest dar niebios dany raz na zawsze. Nad zdrowiem trzeba pracować. Nie odkładajmy tego na później..."(M. Deme)