Drodzy Państwo, chciałem dzisiaj  poinformować Państwa o internetowej ankiecie dla rodziców, dotczącej wykorzystania komputera oraz zachęcić do zapoznania się z materiałami dotyczącym bezpieczeństwa dzieci w Interencie. Materiały te są  również częściowo wykorzystywane przez naszych nauczycieli podczas zajęć komputerowych oraz lekcji informatyki. Niektóre z poniższych materiałów zawierające opracownia ankiet oraz wyniki badań pomogą Państwu zrozumieć skalę problemu, z której często możemy sobie nawet nie zdawać sprawy. Zamieszczone tutaj odnośniki do materiałów dla dzieci mogą być również doskonałą okazją do spędzenia czasu z dzieckiem w trochę inny sposób.

Poprzez wspólne obejrzenie filmu, rozwiązanie krzyżówki z dzieckim, możemy przemycić dziecku wiedzę, która może uchronić je w przyszłości od potencjalnych zagrożeń związanych ze zjawiskem cyberprzemocy.

 

Dla Rodziców:

http://dzieckowsieci.fdn.pl/badania-0

http://dzieckowsieci.fdn.pl/dla-rodzicow?cat1=&cat2=663

http://dzieckowsieci.fdn.pl/artykuly-i-opracowania

http://dzieckowsieci.fdn.pl/materialy_dbi

Dla najmłodszych:

http://fdn.pl/owce-w-sieci

http://dzieckowsieci.fdn.pl/materialy_dbi

Dla dzieci straszych:

http://dzieckowsieci.fdn.pl/scenariusz-zajec-stop-cyberprzemocy

http://dzieckowsieci.fdn.pl/scenariusz-zajec-3-2-1-internet

http://dzieckowsieci.fdn.pl/materialy_dbi

Drodzy Państwo, już niedługo w dzienniku internetowym w zakładce OGŁOSZENIA, pojawi się adres anonimowej ankiety dotyczącej wykorzystania przez dzieci komputera oraz internetu - zależy mi na tym, aby jak największa liczba RODZICÓW wzięło w niej udział. (Uczniowie już w takiej ankiecie wzięli udział!) Termin oraz instrukcja wypełniania ankiety (nawiasem mowiąc - BARDZO PROSTA :) zostanie umieszczona na stronie szkoły w zakładce ŚWIADOMY UCZEŃ-BEZPIECZNY UCZEŃ.