Dziewczyny w porównaniu do chłopców częściej przeklinają, wdają się w pyskówki i nie panują nad emocjami - wynika z przebadania prawie 6 tys. polskich profili na Facebooku. Aplikacja "Wypierz Fejsa" stworzona na potrzeby sieci pralni 5aSec miała pokazać, jak lekkomyślnie zaśmiecamy swoje tablice wyzwiskami. W internecie może je zobaczyć praktycznie każdy - mama, tata, nauczyciel lub pracodawca.

I faktycznie, wyniki pokazały, że niemal połowa internatów się nie oszczędza i chętnie używa najpopularniejszego polskiego przekleństwa (słowa na "k" użyli prawie 2,5 tys. razy). Pewnie nikogo by ten wynik głębiej nie zastanowił, gdyby nie fakt, że najczęściej na klawiaturach wystukiwały je kobiety. Co więcej, to na ich profilach pojawiło się znacznie więcej wulgarnych wpisów autorstwa znajomych. Nie dość, że im to nie przeszkadzało, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odbijając piłeczkę, podnosiły wyżej wspomniane statystyki” – czytamy w serwisie Wyborcza.pl.

Zachęcamy do przeczytania rozmowy „Wyborczej” z dr Urszulą Sajewicz-Radtke (psycholog rozwojowy w sopockim wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej) na temat tego skąd się bierze agresja u młodych dziewczyn, jak z nią walczyć?

 

Autor:  Marta Piątkowska
Źródło: Gazeta Wyborcza
2012/05/23