Drukuj
Kategoria: Świetlica szkolna

Konkurs świetlicowy 22 marca 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4, im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się VI edycja międzyszkolnego konkursu świetlicowego pt. „Świetlica szkolna miejscem dla klasyki literatury dziecięcej”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I – III ostrowskich szkół podstawowych, a jego celem jest tak potrzebne w dzisiejszych czasach propagowanie czytelnictwa oraz popularyzacja twórczości klasyków literatury dziecięcej. W tym roku dzieci bawiły się twórczością Tove Jansson, Marii Konopnickiej, Janiny Porazińskiej, Ewy Szelburg – Zarembiny, Małgorzaty Strzałkowskiej.

W konkursie brały udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr7, Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 11. Zamagania konkursowe nie były łatwe, ponieważ wiedza i umiejętności uczestników sprawdzone zostały w ośmiu konkurencjach :

 

Uczestnicy podzieleni na trzyosobowe zespoły doskonale poradzili sobie we wszystkich konkurencjach wykazując się wielką znajomością szczegółów z wybranych utworów, piękną interpretacją wierszy i baśni, zdolnościami manualnymi oraz aktorskimi. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Drużynie z naszej szkoły w składzie: Natalia Zmyślona, Agnieszka Miętkiewicz i Kornelia Mroczek udało się dzielnie wywalczyć wysokie III miejsce. Konkurs odbył się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Nad przygotowaniami grupy czuwały: Agnieszka Baura i Emilia Wojtasiak