Witam na stronie www biblioteki szkolnej SP11. Nazywam się Roman Nyklewicz i jestem jej bibliotekarzem. Chcę zaprezentować bibliotekę szkolną i zachęcić do korzystania z jej zbiorów. Biblioteka szkolna mieści się na końcu korytarza parteru budynku szkolnego, w siedzibie Filii nr 1 Biblioteki Publicznej. Czynna jest każdego dnia nauki od godziny 8.00 do godziny 14.00. Do biblioteki czytelnik powinien przychodzić z kartą biblioteczną. To przyśpieszy jego obsługę.

W bibliotece należy się zachowywać kulturalnie. Rozmowy prowadzi się spokojnym głosem, zachowuje się spokojnie.

Nie wolno biegać, krzyczeć, jeść posiłków. W bibliotece czeka na czytelników wiele książek. biblioteki ulokowane są na dwunastu regałach. Dla uczniów klas pierwszych mamy wiele książek z dużymi literami, ładnie ilustrowanymi. Można je czytać samemu lub z mamą.

Dla uczniów klas drugich i trzecich mamy wiele książek o żółwiku Franklinie, o Martynce, Mądrej Myszy i Zuzi.

Na uczniów starszych klas czeka wiele książek popularnonaukowych, przygodowych i historycznych.

Mamy wiele poradników dotyczących hodowli chomika, kota, psa i innych zwierzątek domowych. Na półkach czekają na was książki Małgorzaty Musierowicz, fantastyczne powieści Juliusza Verne i przygodowe Alfreda Szklarskiego. Czekają na was historie Pana Samochodzika, Ani z Zielonego Wzgórza, Czterech Pancernych. Mamy wiele książek o historii lotnictwa, samolotach i samochodach. Książek jest tak dużo, że trudno wymienić wszystkie. Ale można wejść na internetowy Międzyszkolny Katalog Biblioteczny i wyszukiwać, książkę jaką się chce. A potem ją wypożyczyć.

Ze zbiorów naszej biblioteki szkolnej mogą korzystać uczniowie oraz ich rodzice. Znajdą w niej książki pomocne w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, radzących co robić, kiedy dziecko słabo czyta lub pisze. Mamy książki o ADHD, dysleksji, agresji u dzieci. Zapraszam do biblioteki szkolnej i korzystania z jej zbiorów.