DSC 5014 kopiaŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole był w tym roku poświęcony Sienkiewiczowi. Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać hołd Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości. W minionym tygodniu wyruszyliśmy w podróż śladami życia i twórczości polskiego Noblisty. Przez cały tydzień w klasach czwartych odbywało się wspólne czytanie fragmentów znanej powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”, które zainaugurowała pani dyrektor Małgorzata Lubojańska i pani wicedyrektor Ewa Wulbach. Uczniowie klas piątych natomiast przekonali nas, że można ten utwór przedstawić w komiksie. Klasy szóste przygotowały prezentacje multimedialne przybliżające życie i twórczość Henryka Sienkiewicza. Najlepiej z zadania wywiązały się uczennice kl. VI b.


I miejsce: Dominika Karwik, Julia Sienkiewicz
II miejsce: Weronika Grzesiak, Hanna Foltyniewicz
III miejsce: Aleksadra Hanc, Antonina Szyszko


29 kwietnia odbyło się spotkanie podsumowujące doroczne święto czytania, które rozpoczęła piosenka promująca kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w wykonaniu Anny Garczarek i Julii Karwik. Następnie uczniowie kl. V-VI wzięli udział w quizie „Śladami Henryka Sieniewicza”. Największą wiedzą na temat pisarza wykazały się Magdalena Grycman, Antonina Szyszko i Weronika Grzesiak. Miłym akcentem było wręczenie dyplomów i nagród, które ufundowała Rada Rodziców.
Kwietniową tradycją biblioteki naszej szkoły jest  przyznanie Tytułu Czytelnika Roku, który w tym roku otrzymały: Zofia Juszczak z kl. V c i Weronika Grzesiak z VI b.
Spotkanie, jak co roku, miało na celu zachęcenie do czytelnictwa i obcowania z literaturą na co dzień.