Sala tradycji Szkoły Podstawowej nr 11

 

W wakacje Izba Patrona została odnowiona i całkowicie zmieniona. Zdjęcia poniżej ilustrują wygląd izby przed i po remoncie. Na zdjęciach w odnowionej Izbie Patrona, można zobaczyć Krzysztofa Feriča, bratanka patrona naszej szkoły, który wraz z rodziną odwiedził naszą szkołę i swoją obecnością uświetnił uroczystość ślubowania klas I.

 

13 lutego 2007 r. w 65. rocznicę tragicznej śmierci Mirosława Feriča odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona Patronowi. Gościem honorowym na uroczystej akademii był kaliski pasjonat lotnictwa- pan Jerzy Cichocki wraz z małżonką. Przekazał on szkole pierwszą część swojej kolekcji modeli samolotów z okresu 1914-39. Jerzy Cichocki we wywiadzie udzielonym redakcji gazetki szkolnej ,,OX'' zaznaczył, iż jest szczęśliwy, że swoje modele mógł przekazać szkole, której Patronem jest jeden z asów polskiego lotnictwa. Drugą część swojej kolekcji p. Jerzy Cichocki przekazał podczas Święta Szkoły - 2 czerwca 2007r.