10, 17 i 22 listopada 2014 r. Stowarzyszenie „Razem dla Jedenastki” zorganizowało warsztaty, podczas których dzieci wykonały z różnorodnych materiałów upominki i kartki świąteczne.

Podpowiedzi i wskazówki prowadzących zajęcia wyzwalały w dzieciach kreatywność i pobudzały do szukania własnych pomysłów. Okazało się, że do stworzenia oryginalnych  upominków, czy też kartek, trzeba tak niewiele. Wystarczą skrawki materiałów, guziczki, cekiny, kawałek koronki, wstążeczka i oczywiście chęci oraz trochę cierpliwości.

Warsztaty prowadziły mamy dzieci uczęszczających do naszej szkoły, i tak krawieckie – p. Beata Dura, p. Emilia Szymczak, plastyczne – p. Katarzyna Juszczak, p. Justyna Cichocka i p. Magdalena Nowicka.

                 Prace uczniów zostały wyeksponowane na stoisku podczas kiermaszu świątecznego, który odbył się 13 grudnia 2014r. z inicjatywy stowarzyszenia w ramach Drzwi Otwartych Szkoły. Kupujący docenili wartość i oryginalność produktów i chętnie otwierali portfele. Imprezie towarzyszył również koncert mikołajkowy, na który biletem wstępu była symboliczna cegiełka. Rodzice przygotowali także kawiarenkę, w której można było nabyć pyszne ciasto.