W sobotę, 28 marca 2015 r. Stowarzyszenie „Razem dla Jedenastki” i Szkoła Podstawowa nr 11 przy współudziale Uczniowskiego Klubu Sportowego „Batory” zorganizowali imprezę sportowo-rekreacyjną „Wiosenne zasilenie”, podczas której propagowano różnorodne formy aktywności ruchowej. Instruktor przedstawił w przystępny sposób ciekawe ćwiczenia i poszczególne techniki Nordic Walking. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia taneczno - ruchowe, czyli „Zumba dla wszystkich” i zajęcia aerobiku „Wymodeluj sylwetkę.

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała pokaz ratownictwa medycznego, który uświadomił wszystkim, jak bezcenna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadków zdarzenia. Na boisku szkolnym strażacy prezentowali także bojowy wóz strażacki.

W lokalu gastronomicznym „Żak” odbył się konkurs dla kl. IV-VI pod hasłem „Wiosna na talerzu”. Dzieci i rodzice przygotowali smaczne i zdrowe przekąski: sałatki owocowe i warzywne oraz kanapki. Komisja konkursowa wyróżniła kl. IV b i V a.

W tym dniu odbyły się również występy młodych talentów. Na scenie zaprezentowali się soliści i instrumentaliści: Aleksandra Dura z kl. IV a, Anna Garczarek i Julia Karwik z kl. V a, Adrianna Mioduszewska z kl. V b i Agnieszka Miętkiewicz z kl. VI b. W holu parteru odbyła się wystawa prac utalentowanej plastycznie Magdaleny Jakubczyk, uczennicy kl. VI b, której pasją jest sztuka.

            Na zakończenie swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zawodnicy podczas meczu piłki ręcznej. Wiele emocji dostarczył także międzypokoleniowy mecz piłki nożnej ojcowie-synowie, który zakończył się wynikiem 1:3.

Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić piękne, kolorowe kartki i ozdoby świąteczne. Kolejną atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy i „Balonowe fantazje”, które polegały na modelowaniu z balonów różnorodnych figur.

Sobotnie przedpołudnie utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że ruch i zdrowe odżywianie to niezawodny sposób na odzyskanie energii i sił witalnych po zimie.