W dniach 19 - 23.02.2018 r. odbyły się w naszej szkole półkolonie pod hasłem „Poszukiwanie przygód z Jedenastą”. Wzięło w nich udział 45 uczestników, którzy spotkali się z nauką, kulturą, historią oraz ze wspaniałą zabawą i przygodą. W pierwszym dniu półkolonii dzieci odwiedziły pobliski Kalisz, gdzie rozegrały turniej w kręgle. Po powrocie miały zajęcia z instruktorem akrobatyki w hali sportowej. Kolejny dzień, przez dzieci bardzo wyczekiwany, to przygoda we Wrocławiu – Interaktywny Plac Zabaw – wystawa multimedialna w Centrum Sztuki WRO.

Tam dzieci wchodziły w interakcje z przedmiotami multimedialnymi i tworzyły swoje dźwięki przy własnej inwencji twórczej. Prawdziwą atrakcją okazała się Bobolandia, którą dzieci odwiedziły trzeciego dnia. Ponad dwie godziny koloniści spędzili w sali, gdzie znajdowały się trampoliny, tory przeszkód, zjeżdżalnie, małpi gaj, klocki, automaty.
W kolejnym dniu dzieci ponownie wybrały się do Wrocławia, gdzie poznały historię miasta, zobaczyły stare budynki mieszkalne i wystawę w Kolejkowie – jedną z największych w Polsce makiet kolejowych o łącznej powierzchni 260 m 2. Miniaturowy świat Kolejkowa dokładnie odwzorowuje najciekawsze miejsca w regionie.
Ostatni dzień spędziły w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie, gdzie zobaczyły zabytkowe mieszkanie pisarki i jej rodziny. Nie zabrakło także czasu na spacer po pobliskim parku.
Półkolonie okazały się dla dzieci wielką przygodą nie tylko ze względu na atrakcje, które na nich czekały, ale również dlatego, że uczestnicy szybko się zintegrowali.
Każdego dnia (zarówno przed wyjazdem jak i po przyjeździe) czekał na nich smaczny posiłek przygotowany przez pracowników stołówki „Żak”. Natomiast nad organizacją i bezpieczeństwem dzieci czuwało pogodne grono wychowawców: Ewa Sikorska, Anna Kaźmierczak, Agata Stempniewicz i Piotr Kierzek.
Wychowawców bardzo cieszył codzienny uśmiech i zadowolenie na twarzach uczestników zimowych półkolonii. Ferie w ostrowskiej Jedenastce zorganizowano w oparciu o środki z zadania publicznego na realizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2018.