W sobotę 23 stycznia 2016 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 71. rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego spod okupacji hitlerowskiej. Władze miasta, powiatu, przedstawiciele organizacji kombatanckich, policji i straży pożarnej oraz uczniowie ostrowskich szkół złożyli wiązanki kwiatów w kwaterze żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu przy ul. Limanowskiego oraz przy tablicach umieszczonych na ratuszu, które upamiętniają udział żołnierzy Armii Krajowej oraz społeczeństwa miasta  w wyzwalaniu Ostrowa.

Uroczystość na ostrowskim rynku rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Zebrani wysłuchali przemówienia  Prezydent Miasta Beaty Klimek , w którym przypomniała, że 23 stycznia 1945 roku do Ostrowa wjechały pierwsze czołgi radzieckie, które przy wsparciu Armii Krajowej i spontanicznych grup ostrowian oczyściły miasto z wojsk niemieckich. Oddano również hołd wszystkim mieszkańcom naszego miasta, którzy zginęli, walcząc w obronie Ojczyzny. Na zakończenie uroczystości odśpiewano „Rotę”.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży- Szymon Rosa z kl. VI a oraz asysta- Dominika Karwik z kl. VI b i Maddalena Grycman z kl. VI a.

 

relacja i zdjęcia: Roman Paszkowiak