W piątkowy poranek dwadzieścioro ośmioro uczniów naszej szkoły z klas IV – VI  przystąpiło do napisania dyktanda sprawdzającego ich umiejętności ortograficzno – interpunkcyjne. Tradycją naszej szkoły jest, że najlepiej napisane dyktando Dyrektor Szkoły uhonorowuje okolicznościowym medalem, który zostaje wręczony podczas uroczystości rozdania świadectw. W tym roku najlepiej „Dyktando na medal” napisał Eryk Kałuża. Serdeczne gratulacje dla Laureata!

Zgodnie z regulaminem XVII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” do międzyszkolnego etapu II. zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1.       Kałuża Eryk – V b,

2.       Karwik Julia – V a,

3.       Krupa Dominika – VI c,

4.       Krupa Natalia – IV b,

5.       Miętkiewicz Agnieszka – VI b,

6.       Mroczek Kornelia – VI b,

7.       Szymkowiak Marek – IV b.

Serdecznie winszujemy sukcesu! Warto poprawnie mówić i pisać! Warto czuć się w pełni Polakiem!

Tychże siedmioro uczniów będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych, które odbędą się 5 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5.