W czwartek 12 marca 2015 r. w Forum Synagoga odbył się finał X Jubileuszowego Muzealnego Konkursu Historycznego ,,Nasze miasto, nasza historia’’ o tytuł ,,Młodego Regionalisty’’ pod hasłem ,,Mirosław Ferić - pilot Dywizjonu 303 - ostrowskie tradycje lotnicze”. Spotkali się w nim najlepsi młodzi ostrowscy historycy - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Hanna Foltyniewicz, Agnieszka Miętkiewicz i Antonina Szyszko.

         Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o historii i współczesności Ostrowa oraz popularyzacja postaci Mirosława Ferića - wielkiego lotnika i patrona Szkoły Podstawowej nr 11. Zadaniem każdego z uczestników było udzielenie odpowiedzi na dziesięć losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności. Uczestnicy konkursu między innymi układali puzzle z widokami zabytków Ostrowa, rozpoznawali sylwetki zasłużonych mieszkańców miasta i odgadywali daty ważnych wydarzeń historycznych. Zawodników wspierali kibice - szkolne koleżanki i koledzy.

         Po zaciętej rywalizacji nasze uczennice osiągnęły wspaniały wynik. Zwyciężyła Antonina Szyszko, która otrzymała tytuł Laureata konkursu i Złotą Odznakę ,,Młodego Regionalisty’’, zdobywając maksymalną ilość punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Hanna Foltyniewicz, która również otrzymała Złotą Odznakę. Natomiast Srebrną Odznakę wywalczyła Agnieszka Miętkiewicz. Dziewczęta wykazały się olbrzymią wiedzą i umiejętnością kojarzenia faktów. Gratulujemy im serdecznie! Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu.


Zdjęcia: Roman Paszkowiak