Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowała po raz drugi Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Najlepszy z najlepszych’’ skierowany w tym roku do uczniów klas piątych szkół podstawowych z Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu. Eliminacje szkolne przygotowane przez koordynatora konkursu p. Romana Paszkowiaka odbyły się 26.10.2015 roku. Test rozwiązywało 36 uczniów, a najlepszy wynik uzyskał Maciej Goliński z klasy V a.

 

30.11.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał miejski turnieju. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów z ostrowskich szkół. Turniejowe zmagania otworzyła Prezydent Ostrowa pani Ewa Matecka, która życzyła wszystkim zawodnikom powodzenia i sukcesu.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, historii Policji oraz udzielania pierwszej pomocy. Po zaciętej rywalizacji Maciej Goliński zajął II miejsce i awansował do finału powiatowego, który odbędzie się 14.12 2015 r. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz upominki.  

Dziękujemy Maciejowi za solidne przygotowanie się do konkursu i serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku!

 

Zdjecia: Roman Paszkowiak