24 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Religijny „Księga Ksiąg”. Jak sama nazwa wskazuje tematem konkursowych zmagań była znajomość zagadnień związanych z Pismem Świętym. Do konkursu stanęli uczniowie z klas IV ostrowskich szkół podstawowych. Z pewnością niejedna osoba miałaby problemy z odpowiedzią na niektóre pytania, które były po prostu trudne.

Po przywitaniu przez organizatorów uczniowie rozpoczęli pisemne zmagania. Czekając na wyniki, mogliśmy jeszcze być świadkami pięknego programu artystycznego, który przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Kiedy nadszedł długo oczekiwany moment rozstrzygnięcia konkursu, jakże wielką radość sprawiła uczennica naszej szkoły Klara Czerewkiewicz, która zajęła trzecie miejsce. Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wlkp. Pozostali uczestnicy w tym nasz drugi reprezentant Krzysztof Szymczak otrzymali pamiątkowe nagrody.

Udział w konkursach jest zawsze wyzwaniem, dziękujemy przedstawicielom z naszej „11” i życzymy, aby zdobyta wiedza biblijna pomagała w kroczeniu przez życie.