12 marca 2016 r. w Ostrowskim Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Urząd Miejski. Głównym przesłaniem konkursu było przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy o środowisku leśnym i jego walorach przyrodniczych, a przede wszystkim o życiu zwierząt w lesie, w związku z tym na finałowej gali nie zabrakło przedstawicieli Nadleśnictwa Taczanów oraz Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Konkursowe zmagania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe – klasy I – III oraz IV – VI oraz gimnazja.

Tematem dla szkół podstawowych w kategorii klas I – III  były „Zwierzęta wokół nas”. Uczestnicy konkursu wykonywali prace plastyczne w formacie A4, techniką tzw. płaską (kredki ołówkowe, świecowe,  pastele, farby).

Natomiast klasy IV –VI  ostrowskich szkół podstawowych miały przedstawić pracę plastyczną pt. „Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę” w technice mieszanej (bibuła, papier kolorowy, kolorowe gazety, kredki, farby, wata, płatki kosmetyczne itp.), w formacie A3.

Celem konkursu było zaprezentowanie możliwości twórczych uczniów w dziedzinie plastyki, zapoznanie dzieci i młodzieży z tematem dokarmiania zwierząt. Dotknięcie bardzo ważnego tematu jakim jest odpowiedzialność za drugie istnienie, relacja ludzi ze zwierzętami, potrzeba miłości i przyjaźni.

Z wielką radością i dumą informujemy, że laureatami konkursu w kategorii klas I - III zostali:

I miejsce -  Joanna Rosa – klasa I d

II miejsce Wiktoria Mazur – klasa I a

III miejsce Natalia Bednarek – klasa I a

Wyróżnienie Maria Wróbel – klasa III b

Wyróżnienie Pola Gabryś – klasa I c

Natomiast w kategorii klas IV - VI zostali:

I miejsce - Zofia Juszczak – klasa V c

II miejsce – Natalia Krupa klasa V b

III miejsce Oliwia Stawik – klasa V b

Wyróżnienie Julia Wesołowska – klasa V b

Wyróżnienie Aleksandra Dura– klasa V a

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!