oliwia lipinska 5W marcu odbył się kolejny raz szkolny konkurs informatyczny na przygotowanie E-kartki Wielkanocnej. Uczniowie klas czwartych i piątych posługując się wybranym przez siebie edytorem grafiki mieli za zadanie przygotowanie kartek wielkanocnych według ściśle określonych kryteriów, natomiast uczniowie klas szóstych przygotowywali kartki w formie pokazu slajdów. Efekty pracy uczniów można zobaczyć w załączonej poniżej w galerii.

 

kartka120 grudnia br. odbył się konkurs informatyczny dla trzecioklasistów. Jego celem było rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej uczniów oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania programu graficznego. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie w programie Paint kartki świątecznej, która nawiązuje do zwyczajów oraz symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

W niedzielę, 22 maja 2016 r. w Parku Miejskim podczas festynu rodzinnego odbył się XVII Konkurs Twórczości Amatorskiej Dzieci i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego o Puchar Starosty. Niezależne jury od godzin południowych do wieczornych przyglądało się występom młodych artystów (solistów, chórów, zespołów tanecznych) ze szkół podstawowych i ośrodków kultury powiatu ostrowskiego. Nasz zespół (24 uczennice z klas 2-6) zaprezentował wiązankę tańca akrobatycznego i zdobył I miejsce w kategorii zespołów tanecznych powiatu ostrowskiego oraz Puchar Starosty. Gratulujemy.

20160524 12572924 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Magia Liczb”. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III z ostrowskich szkół podstawowych. Wzięli w nim udział najlepsi matematycy, wyłonieni podczas konkursów na etapie szkolnym.  Zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnością sprawnego liczenia, logicznego myślenia oraz umiejętnością pokonywania trudności.

 

 

25 maja reprezentanci klas czwartych i piątych uczestniczyli w Ostrowskim Konkursie Matematycznym „Z matematyką w XXI wieku”. Konkurowali w trzech kategoriach. Dwóch z nich rozwiązywało zadania indywidualnie - czwartoklasista walczył o tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a piątoklasista o tytuł „Mistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Trzy uczennice pracowały nad zadaniami zespołowo. Ubiegały się o miano „Mistrzów zabaw i łamigłówek matematycznych”.