DSC 0464 1 wwwKlub Sportowy Piłki Ręcznej Azoty – Puławy co roku w czerwcu jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Dzieci. W dniach 2-4 czerwca w XIX Festiwalu po raz pierwszy uczestniczyli chłopcy z ostrowskiej Jedenastki, reprezentujący UKS Batory rocznik 2006. Nasi młodzi szczypiorniści zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce. W grupie eliminacyjnej w pierwszym meczu chłopcy z „Batorego” wygrali wysoko z dziewczętami z Płockiej Akademii Piłki Ręcznej 26:13.

Drugi mecz był bardzo trudny, ponieważ przeciwnikiem byli gospodarze festiwalu – KS Azoty-Puławy. Mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy wynik był remisowy 17:17, ale ostatecznie ostrowianie wygrali 30:23. Ostatni mecz w eliminacjach był o pierwsze miejsce w grupie, ponieważ rywalem naszych chłopców był zespół SP 16 Piotrków Trybunalski, który również miał na swoim koncie dwa zwycięstwa. Chłopcy z UKS Batory do meczu podeszli bardzo zmotywowani. Ranga meczu nie pozostawiała złudzeń, że walka będzie do ostatniego gwizdka sędziego. Na przerwę ostrowianie schodzili z jedną bramką przewagi (10:9), która utrzymywała się do końcowych minut meczu. Niestety końcówka należała do piotrkowian. Mecz zakończył się wynikiem 21:20 dla rywala. W ostatnim dniu festiwalu zawodnicy UKS Batory w walce o trzecie miejsce zmierzyli się z SPR Wisła Sandomierz. Jednak ostatecznie zawodnicy z Sandomierza wygrali 22:16.
Klasyfikacja końcowa:
I m. - Płocka Akademia Piłki Ręcznej (chł.)
II m. - SP 16 Piotrków Trybunalski
III m. - SPR Wisła Sandomierz
IV m. - UKS Batory Ostrów Wielkopolski
V m. - UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski
VI m. - KS Azoty – Puławy
VII m. - MUKS Piątka Puławy
VIII m. - Płocka Akademia Piłki Ręcznej (dz.)
Wyjazd i udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Ręcznej Dzieci w Puławach był możliwy przy współfinansowaniu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.