Wędrujący Kapturek…

Baśń braci Grimm Czerwony Kapturek, którą z powodzeniem prezentuje nasz szkolny teatr, wszyscy zapewne dobrze znacie z Dnia Otwartych Drzwi naszej szkoły. Ale pewnie niewielu z was wie, że jest to wędrujący Kapturek…bo występuje w wielu miejscach i dla różnorodnej publiczności. We współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu pierwszy wędrujący występ daliśmy w ostrowskim szpitalu na oddziale chirurgii dziecięcej. Fascynujący był fakt, że sprawiliśmy chorym dzieciom choć chwilę radości i byliśmy przerwą w zabiegach. Cieszymy się, że mogliśmy być dla nich odskocznią od bolesnej rzeczywistości.

Kolejny raz zawędrowaliśmy do dzieci z Przedszkola Tęcza z oddziałami integracyjnymi. Tam czekały na nas wszystkie tęczowe przedszkolaki /najgrzeczniejsze dzieci na świecie!/. Przywitały nas bardzo żywiołowo, z ogromnym zainteresowaniem oglądały grę młodych aktorów, a potem długo nas oklaskiwały, zapraszając nas jednocześnie na kolejny występ. Zaproszenia otrzymaliśmy również od ostrowskiego Caritasu oraz z Placówki Wsparcia Dziecka i Rodziny. W planach mamy także odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej.

WYSTĘP W SZPITALU

WYSTĘP W PRZEDSZKOLU

Cieszy nas, że możemy tak wiele zrobić dla innych, że nasza obecność sprawia uśmiech na twarzach, że słowo ma wagę złota, a my niesiemy radość i zadowolenie…dlaczego?...bo wierzymy, że teatr to miejsce magiczne, że: teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. /J. Kulmowa „ Po co jest teatr ”/.

* Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu: Ewa Sikorska

* Opiekun Szkolnego Kółka Teatralnego: Emilia Wojtasiak