Trzy lata temu z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz na zaproszenie szefowej Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim, pani Ireny Kasprzak założyliśmy przy naszej szkole Pole Nadziei. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Kampania ta zapoczątkowana została przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Ma już szesnaście lat i ciągle licznych następców do kultywowania tego tak szczytnego dzieła. Nasz Szkolny Wolontariat również przyłączył się do tej kampanii dostrzegając taką potrzebę oraz na znak przyjaźni z Ostrowskim Hospicjum.

26 września dosadzaliśmy nowe cebulki symbolicznych kwiatów. Tego dnia naszymi miłymi gośćmi byli: pani Lidia Sobócka, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych, pani Renata Jarosz, Dyrektor Przedszkola Maluszek, pani Emilia Ratajczyk wraz z najmłodszą ostrowską grupą wolontariuszy, pani Anna Żmuda-Kuberacka ze Szkolnym Kołem PCK z Gimnazjum nr 4, z którym współpracujemy od początku naszej działalności oraz kapłani ostrowskich parafii.
Więcej na ten temat przeczytać można na stronie: http://wlkp24.info/aktualnosci/4543,pola-nadziei-dla-chorych.html