11 grudnia w Forum Synagodze odbył się III Ostrowski Dzień Wolontariatu pod hasłem: „Z wolontariatem przez pokolenia – czyli każdy może zostać wolontariuszem”, w którym uczestniczyli przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu z naszej szkoły. Godnie reprezentowały nas Kornelia Mroczek i Wiktoria Konieczna. Dziewczyny dały publiczne świadectwo, dlaczego są wolontariuszkami, co skłoniło je do pracy oraz jakie korzyści płyną z tego faktu.

Obok nich podobne świadectwo złożyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, członkowie wolontariatu dorosłego oraz przedstawicieli Domowego Hospicjum Św. Józefa. Z rąk Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pana Jarosława Urbaniaka statuetki dla Ostrowskiego Wolontariusza otrzymały: Maria Wieczorek, Maria Krcal i Anna Idzior. Gratulacje ostrowskim wolontariuszom w imieniu Wojewody Wielkopolskiego złożyła Pani Karolina Szafrańska - Bąk, koordynator projektu "Mały Wolontariat", w którym również uczestniczy nasza szkoła.