2 wwwW dniu 17 października 2018r. grupa naszych uczniów wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie. Ofiarowane przez uczniów i ich rodziców zabawki, gry edukacyjne, artykuły szkolne i papiernicze sprawiły wielką radość wychowankom Ośrodka. Gospodarze powitali nas zaproszeniem do wspólnej zabawy związanej z Dniem Pieczonego Ziemniaka. Takie konkurencje jak: poszukiwanie ukrytych ziemniaków, rzucanie ich do kosza, czy objeżdżanie taczką z workiem ziemniaków bardzo zintegrowały dzieci i młodzież.

Nasi uczniowie to kreatywne osobowości, którym nigdy nie zabraknie pomysłów na niesienie dobra oraz pracę dla innych. W tegorocznym 23. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce 11.01.2015 roku w bardzo mroźną i niespodziewanie wietrzną niedzielę udział wzięli:

 

 

W przedświątecznej atmosferze odbyło się spotkanie przy opłatku wolontariuszy Hospicjum św. Józefa z władzami miejskimi i powiatowymi, którym bliskie jest dzieło hospicyjne. Honorowymi gośćmi byli Pani Marlena Maląg, Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Lidia Sobócka, Pełnomocnik Prezydenta Miasta do spraw Organizacji Pozarządowych, Pan Andrzej Leraczyk, Przewodniczący Rady Powiatu oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Pan Tomasz Ławniczak, Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego, ostrowskie duchowieństwo.

Od lutego nasz Szkolny Klub Wolontariatu zmienia oblicze i zamienia się w Wielkoduchy. Szkoła Podstawowa nr 11 z inicjatywy opiekuna klubu przystąpiła do projektu Wielkoduchy http://www.wielkoduchy.pl/index.php/o-projekcie, którego celem jest rozwój wolontariatu w szkołach podstawowych. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Creo z siedzibą w Poznaniu, a partnerem przy realizacji jest Fundacja Podaj Dalej z Konina. Efektem owej współpracy będzie realizacja inicjatyw społecznych na rzecz środowiska lokalnego. Działania w ramach projektu będziemy realizować do 31 grudnia 2015 roku. Nasi wolontariusze nie mogą się już doczekać wspólnych działań.

Tym razem oddział integracyjny, prowadzony przez Panią Beatę Grzelak w Tęczy, w naszym zaprzyjaźnionym przedszkolu, odwiedzili najmłodsi wolontariusze z klasy Ic. Braliśmy udział w zajęciach integracyjnych, w których najwięcej radości sprawiła zabawa z młodszymi kolegami, no i oczywiście pływanie w suchym basenie. Nasi wolontariusze, mimo młodego wieku, okazali się bardzo pomocni i pełni tolerancji oraz empatii.