Drukuj
Kategoria: Współpraca polsko-angielska

Otrzymaliśmy paczkę ze szkoły z Anglii, w której znajdowały się upominki dla całej społeczności szkolnej. Pierwszy prezent to bluza, którą uczniowie w Hornchurch noszą jako mundurek szkolny. Kolejny prezent to torba, którą uczniowie angielskiej szkoły używają do noszenia notatek i podręczników. Obydwa upominki mają logo szkoły, na które składają się inicjały patrona szkoły (RJ Mitchell) oraz wzór samolotu. Prezenty znajdują się w gablocie w sali 206. Zachęcamy do ich oglądania. Najważniejszą jednak zawartością był miś (teddy guard), który przyleciał do Polski, by pełnić rolę ambasadora w naszej szkole. Teddy ma na imię Mitchell. Oto list, który napisał do nas przybysz z Anglii:

 

 

Dzień dobry.

Mam na imię Mitchell i zostałem wysłany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej RJ Mitchell, by pełnić rolę ambasadora w waszej szkole. Mam starszego brata, który ma na imię Reg i został w Hornchurch. Reg prosił mnie, bym informował go o rzeczach, które u was robię. Możecie mi w tym pomóc?

Trochę się denerwuję, bo nigdy nie podróżowałem za granicę. Pan Lee powiedział mi, że Polska to cudowny kraj, a uczniowie i nauczyciele w szkole są bardzo przyjacielscy.

Mam nadzieję, że przeżyję z wami wiele przygód.

Mitchell

W związku z przybyciem gościa do szkoły, proszę was, drodzy uczniowie, o propozycje dotyczące uroczystości i wydarzeń, na które możemy zabrać ze sobą Mitchella. Wszystkie propozycje mile widziane!

Nasza szkoła również wysłała swojego ambasadora do Hornchurch. Naszym ambasadorem jest Ola, lalka w oryginalnym regionalnym stroju. Mamy nadzieję, że Ola czuje się dobrze w Anglii i godnie reprezentuje Polskę. Śledźcie stronę internetową szkoły RJ Mitchell i szukajcie Oli na zdjęciach.

Oto linki do galerii ze zdjęciami http://www.rjmitchellprimaryschool.com/gallery.htm