Bądź z innej bajki

Rodzicu! Internet jest dla Twojego dziecka narzędziem do nauki i zabawy, ale czy wiesz, że może ono spotkać tam również niebezpieczeństwa? Chroń swoje dziecko w sieci, tak samo jak chronisz je w realnym świecie. Obejrzyjcie wspólnie pierwszą z czterech bajek, które pokażą Wam, jak dbać o to, by sieć była dla wszystkich bezpiecznym miejscem. Zapraszamy Was do świata Królowej Śniegu!

O kampanii

Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko. W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach - można dowiedzieć się z nich, co trudnego może nas spotkać w sieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić. Atrakcyjna forma współczesnych animacji opartych na znanych baśniach sprawi, że kampania zainteresuje wszystkie pokolenia odbiorców. Bajki uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami oraz broszurę z gotowymi do zastosowania poradami, którą można wydrukować i powiesić w domu lub szkole. Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury - zwycięzcą konkursu pt. „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki?utm_source=fb&utm_medium=dark_post&utm_campaign=MG_NASK&utm_term=1&utm_content=krolowa_sniegu&fbclid=IwAR33M4jHcblTFRHyzd1SsZp7QmHDCQjMPX4UrF2_LfHbR8Vw_2PUFtmyrI8