16 lutego br. w Sali Tradycji odbyło się spotkanie z p. Jakubem Multanem, malarzem amatorem, który podarował naszej szkole grafikę przedstawiającą patrona Szkoły Podstawowej nr 11 – Mirosława Ferića. W spotkaniu wzięli udział Dyrektor szkoły p. Małgorzata Lubojańska, nauczycielka plastyki p. Anna Wikło, nauczycielka j. polskiego p. Katarzyna Kaźmierowska, nauczyciel historii p. Roman Paszkowiak i uczniowie kl. IV b.

Młodzi redaktorzy gazety szkolnej „Ox” – Malwina Gaj i Tomasz Kosmala przeprowadzili wywiad, który pozwolił przybliżyć uczniom sylwetkę autora grafiki.

Artysta pochodzi z Jordanowa pod Świebodzinem. W przeszłości mieszkał w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Aktualnie mieszka w Kaliszu. Pasję do malowania i rysowania zaszczepił w nim ojciec, który zajmował się tego rodzaju działalnością. Obrazy maluje na płótnie, posługując się techniką geometrii wektorowej.  Podstawą do tworzenia dzieł są zdjęcia, a inspiracje artysta czerpie ze swoich różnorodnych pasji. Interesuje się sportem, filmem amerykańskim z lat pięćdziesiątych, historią Polski czy świata. Postacią Mirosława Ferića zainteresował się kilka lat temu, czytając książki poświęcone Dywizjonowi 303 i bohaterom Bitwy o Anglię. Swoją twórczością pragnie przede wszystkim zaciekawić ludzi.

Portret wzbogaci zbiory pamiątek po naszym patronie oraz jego najbliższych, które od 1984 roku gromadzimy w Sali Tradycji. Społeczność szkolna od lat z dumą kultywuje pamięć patrona szkoły - ostrowianina, bohatera Bitwy o Anglię, pilota legendarnego Dywizjonu 303.