Nasza szkoła może pochwalić się współpracą na arenie międzynarodowej. Patryk Jankiewicz, uczeń klasy VIa, w ramach projektu „Polsko-brytyjski most internetowy” nawiązał kontakt z Jankiem – chłopcem mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Połączyły ich wspólne pasje (harcerstwo, skauting) oraz zainteresowania historyczne. Patryk przedstawił nowemu koledze dzieje naszego miasta i szkoły, przybliżył biografię patrona. Opisywał święta państwowe, polskie zwyczaje i tradycje. Przygotował wiele ciekawostek historycznych – związanych głównie z II wojną światową. Stworzył trasę wycieczki po Ostrowie Wielkopolskim – „Śladami Mirosława Ferića”. Jesteśmy dumni, że Patryk godnie reprezentował naszą szkołę. Poszanowanie kultury i patriotyzm to wartości, które są ważne dla każdego ucznia ostrowskiej jedenastki. Dzięki udziałowi w projekcie, chłopiec mógł realizować swoje pasje, zbudować relacje społeczne, rozwinąć kompetencje cyfrowe, a także doskonalić znajomość języka angielskiego. Zwieńczeniem wspólnej przygody było przygotowanie krótkiego materiału filmowego przedstawiającego Salę Tradycji – ulubioną klasę Patryka oraz przesłanie wakacyjnych pozdrowień. Mamy nadzieję, że kontakt z Jankiem zostanie utrzymany. Być może uda się go kiedyś zaprosić do naszej szkoły, aby mógł zobaczyć te wyjątkowe eksponaty na żywo.