W ramach realizacji zadań objętych programem Szkoła Promująca Zdrowie, uczniowie klas I-III przystąpili do wykonania prac na temat Jak walczyć z wirusem?
Celem działania było propagowanie odpowiedzialnego zachowania w czasie pandemii koronawirusa, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dbanie o zdrowie swoje i innych, pobudzanie aktywności twórczej oraz kreatywności dzieci. W czasie zajęć online wychowawcy przeprowadzili z dziećmi pogadanki na temat przestrzegania prostych zasad zmniejszających ryzyko zachorowania i rozprzestrzeniania się koronawirusa. Uczniowie klas I wykonali piękne prace plastyczne nt. Czyste ręce. Klasy II tworzyły maseczki ochronne z dowolnego materiału, a zadaniem Trzecioklasistów było wykonanie komiksów pt. Jak nie dać się wirusom!?