W minionym tygodniu, dzięki uprzejmości Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i wypożyczeniu odpowiedniego sprzętu, nasi uczniowie, w ramach zajęć wychowania fizycznego, mieli okazję wziąć udział w zajęciach z Goalball. Gra została stworzona z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących. Do jej praktykowania niezbędna jest specjalna piłka z dzwonkami. W Goalball rozgrywane są mistrzostwa świata, Europy oraz Polski, a także jest to dyscyplina, w której zawodnicy mierzą się podczas igrzysk paraolimpijskich.

Gra polega na toczeniu piłki do bramki i zdobyciu jak największej ilości punktów. W celu bliższego poznania dyscypliny nasi uczniowie ćwiczyli w specjalnych okularach, niepozwalających im nic zobaczyć. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali p. Paulina Natkaniec i p. Jakub Kowalski. W ciągu tygodnia zajęć, oprócz gry, organizowane były ćwiczenia z nawigowania osób niewidomych i słabowidzących oraz zajęcia ruchowe bez użycia wzroku, które miały na celu wyczulić i wzmocnić inne zmysły oraz poprawić orientację w terenie. Zajęcia uwrażliwiły naszych podopiecznych na potrzeby niewidomych i pozytywnie wpłynęły na kształtowanie tolerancji i zwiększenie akceptacji wobec osób niepełnosprawnych.