12 lutego br. klasy IIa, IIb i IIIa wspólnie z wychowawczyniami (p. Marią Detką, p. Mariką Piaskowską i p. Krystyną Herbik) zorganizowały „Pokaz mody zimowej i ekologicznej” w ramach projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki - Zimowe EKO kreacje”.
W tym dniu jedna z sal szkolnych zamieniła się w prawdziwy wybieg. Był długi niebieski dywan, a po bokach trasę przejścia wyznaczały białe i niebieskie balony oraz zimowa dekoracja. Uczniowie, niczym prawdziwe modelki i modele, prezentowali modę zimową oraz ekologiczną, przechadzając się w rytm muzyki po wybiegu. Stroje, jakie przygotowały dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz paniami, były bardzo ciekawe. Uczniowie zaprezentowali kreacje zimowe: szale, czapki, rękawiczki, puchowe kurtki i spodnie, kożuszki i ciepłe buty - najbardziej przydatne ubrania na mroźne dni. Zademonstrowano również sprzęt sportowy, żeby podkreślić fakt, że zimą można uprawiać wyjątkowe aktywności. Natomiast w strojach wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu, można było zobaczyć między innymi postaci z bajek: Królową Śniegu, Elsę z Krainy Lodu, Bałwanki, Supermena, czy Zimowego Robota. Ciekawym dodatkiem były nakrycia głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. Wszystkie stroje były wykonane z pomysłem i zaangażowaniem. Pokaz mody okazał się świetną zabawą.
Niestety, ze względu na trwającą pandemię i konieczność zachowania reżimu sanitarnego, każda klasa przedstawiła swoje kreacje we własnym gronie. Jako pierwsi prezentowali się uczniowie klasy IIb, następnie, kolejno po sobie, uczniowie z klasy IIIa i IIa. Każdej grupie towarzyszyła jej wychowawczyni,
a pokazom przyglądały się pani dyrektor Małgorzata Lubojańska w kl. IIb oraz pani wicedyrektor Ewa Wulbach w kl. IIIa i IIa.
Zapraszamy do obejrzenia albumu z pokazu.

LINK  - kliknij