Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, bo dzięki niemu uzyskujemy energię do nauki, potrafimy koncentrować się podczas zajęć oraz mamy siłę do zabawy. To najlepszy i najbardziej zdrowy start w nowy dzień. 8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ramach programu Śniadanie Daje Moc we wszystkich szkołach, które wzięły w nim udział, odbył się Dzień Zdrowego Śniadania. Jedenastka również przystąpiła do corocznej edycji, w której zachęcaliśmy nasze dzieci do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania.

Wszystkie klasy, biorące udział w programie, zorganizowały sobie wspólne śniadanie. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty i mogły same przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieci czuły satysfakcję z efektów własnej pracy oraz mogły spróbowania nowych smaków. Miały przy tym wiele zabawy i radości, ale przede wszystkim zyskały energię i moc na resztę dnia.