07 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia, z okazji którego zorganizowano wiele ciekawych wydarzeń. Klasy I-VII wzięły udział w konkursie na najpiękniejsze stanowisko promujące zdrową żywność. Uczniowie losowali produkt, którego właściwości zdrowotne należało przedstawić w formie stoiska. Pomysłowość uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Oba piętra zamieniły się w stragany, które przypominały piękne i kolorowe targowisko. W wyniku uczniowskiego głosowania, w kategorii klas V-VII, wygrała klasa VIIb (orzechy), pokonując jednym głosem VIId (truskawki). Na trzecim miejscu uplasowała się VIIc (imbir). Natomiast w kategorii klas I-IV wygrała Ia (marchewki), na drugim miejscu uplasowała się IVb (ogórki), a na trzecim Ib (gorzka czekolada). Wszystkim, bez wyjątku, gratulujemy!

Na czwartej lekcji klasy I-IV uczestniczyły w pokazie mody pod tegorocznym hasłem Dnia Zdrowia - Nasza planeta-Nasze zdrowie. W jury zasiadły: p. wicedyrektor - Ewa Wulbach, pani Dorota Siudy oraz pani Natalia Janowska, która to, wraz z klasami drugimi, zaprezentowała piosenkę o niezdrowym jedzeniu. Każdy model i modelka przechodzili po wybiegu i prezentowali swoje stroje oraz odpowiadali na pytania prowadzącej. Dla dwóch, najlepszych według jury modelek, czekały pamiątkowe puchary. Na koniec pokazu szkolna pielęgniarka – p. Irena Huk, w ramach docenienia roli służby zdrowia, otrzymała od uczniów symboliczny podarunek w postaci kwiatów.

Długa przerwa odbywała się na świeżym powietrzu. Uczniowie w krótkim czasie uczyli się, jak poprawnie wykonać przysiady, po czym powtórzyli je dwadzieścia razy.

Ostatnim akcentem dnia było spotkanie klas sportowych (Vb oraz VIIb) z panem Grzegorzem Leśniakiem - pasjonatem jazdy na rowerze w trudnych warunkach. Przejechał on całą granicę Polski, zdobył Koronę Gór Polskich, niosąc rower na plecach i zjeżdżając na nim w drodze powrotnej. Spotkanie z tak ciekawym gościem było pretekstem do rozmowy o pasjach i trudnościach, które wiążą się z osiąganiem założonego celu, a także stało się źródłem wielkiej inspiracji dla jego uczestników.

Niewątpliwie, Światowy Dzień Zdrowia przysłużył się promocji zdrowego stylu życia, a także sprawił, że niezwykła kreatywność i chęć do działania naszych uczniów, mogły znaleźć ujście i praktyczne zastosowanie!