5 października br. 2023 w Sali Tradycji gościliśmy pana Philipa Ferića- Methuena – syna Patrona naszej szkoły wraz z córką Antonią. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klas, dziennikarze gazetki szkolnej ,,OX’’ oraz harcerze.

Dyrektor szkoły - pani Małgorzata Lubojańska po przywitaniu gości wspominała pierwszą wizytę pana Philipa Mathuena w ,,Jedenastce”, która miała miejsce w 2013 roku. Uczestnicy spotkania obejrzeli przygotowaną specjalnie dla nich ciekawą prezentację, ukazującą działania szkoły podjęte wokół Patrona w ciągu ostatnich lat.

Następnie pan Philip Ferić- Methuen opowiedział zebranym o ,,Pikniku chorwackim’’, który odbył się w maju w Krakowie, a został zorganizowany przez Konsulat Republiki Chorwacji. Podczas tego wydarzenia Syn Patrona miał zaszczyt odsłonić gwiazdę upamiętniającą ojca – porucznika Mirosława Ferića.

Na koniec spotkania młodzi dziennikarze gazetki ,,OX’’ przeprowadzili z miłym gościem wywiad. Pan Philip wpisał się na pamiątkę do Księgi Patrona, a ciekawe i wzruszające spotkanie, zwieńczyło wykonanie wspólnego zdjęcia.