Ferie z „Jedenastką”

Ostrowska „Jedenastka”, jak co roku, zaproponowała dzieciom i młodzieży wiele sposobów na miłe i bezpieczne spędzenie czasu podczas ferii zimowych. W ramach akcji Zima 2020 - „Ferie na sportowo, bezpiecznie i zdrowo" finansowanej z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Szkoła Podstawowa nr 11 przy udziale Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego zorganizowała otwarty turniej szachowy, gdzie rozegrano 6 rund po 10 minut, a w rozgrywkach wzięło udział 20 osób.

Ponadto w szkole odbywały się różnorodne zajęcia sportowe: z piłki ręcznej, koszykówki, zajęcia szachowe, a także otwarty turniej tenisa stołowego, gdzie uczestnicy mogli sprawdzić się w ćwiczeniach i zabawach tematycznych, torach przeszkód oraz rozgrywkach.

Stowarzyszenie „Razem dla Jedenastki", jak co roku, zatroszczyło się o organizację półkolonii oraz zimowiska w Szklarskiej Porębie, które zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu wypoczynku w okresie ferii zimowych z realizacją programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży mieszkających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Program półkolonii zapewnił uczestnikom wiele atrakcji, między innymi zabawy na Lodowisku miejskim, w Figlolandzie. Ponadto uczestnicy obejrzeli seans filmowy w Multikinie w Kaliszu, wybrali się do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, odwiedzili Planetarium w Potarzycy. Nie zabrakło ciekawych warsztatów plastycznych w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu i atrakcji na interaktywnym placu zabaw.

Uczestnicy zimowiska spędzili natomiast niezapomniany tydzień w pięknych polskich górach w Szklarskiej Porębie i okolicach. Program obejmował liczne zabawy i zjazdy na śniegu, naukę i doskonalenie jazdy na nartach, zwiedzanie Arado - zaginionego laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze, wizytę w Muzeum Lego i Gier Video oraz Muzeum Zabawek w Karpaczu, udział w warsztatach w Leśnej Hucie Szkła, spacer na Wodospad Kamieńczyka, zwiedzanie okolicznych pałaców, a także wizytę w Parku Wodnym Tropikana w Karpaczu. Dopełnieniem wyjazdu były zajęcia integracyjne, a także ciekawe warsztaty kreatywne, m.in. z tworzenia „łapaczy snów", zajęcia modelarskie oraz zajęcia z malowania koszulek farbami tekstylnymi.

Tegoroczne ferie z „Jedenastką” minęły pod znakiem przygody pełnej wyzwań, rekreacji i kontaktu z naturą.