W dniach od 9 do 19 lipca 2023 r. po raz kolejny odbyły się kolonie z Jedenastką. W tym roku towarzyszyło im hasło „Wakacje wolne od uzależnień”. Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem dla Jedenastki” przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Koloniści każdego dnia realizowali program profilaktyczno – terapeutyczny dotyczący uzależnień, a dni mijały na uczestnictwie w licznych atrakajach tj.: Papugarnia, Kino 7D, Muzeum Iluzji, wjazd na Gubałówkę, zwiedzanie wystawy „Podwodny Świat”, zjazd na pontonie ze skoczni narciarskiej, Aquapark - Termy Zakopiańskie, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, ENERGYLANDIA – Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze.

Interesujące były również wieczory, podczas których realizowano zajęcia kreatywno-ruchowe: malowanie koszulek oraz ozdabianie torby zakupowej, podchody i gry miejskie, wykonanie łapaczy snów, malowanie twarzy, zajęcia z makramy oraz wykonanie biżuterii, a także ciesząca się niezwykłą popularnością „baloniada”. Ośrodek, w którym odpoczywaliśmy, był bardzo dobrze przygotowany do rekreacji dzieci i młodzieży. Świadczyć o tym może bardzo bogata infrastruktura: basen, sala gier i zabaw, boisko, zestawy dla malucha.

Czas szybko minął, ale zawiązane przyjaźnie oraz dobre wspomnienia na długo pozostaną w pamięci kolonistów.