W dniach od 3 do 7 lipca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się półkolonie z Jedenastką pod hasłem „Wolni od uzależnień”, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie „Razem dla Jedenastki” przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Półkoloniści każdy dzień rozpoczynali od zajęć wynikających z realizacji programu profilaktyczno – terapeutycznego dotyczącego uzależnień, następnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach. Byli w Komorowie - w Chlebowej Chacie, wzięli udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. W Gołuchowie zwiedzili zamek, spacerowali po przepięknym parku oraz udali się do Pokazowej Zagrody Zwierząt. Campus Domasławice okazał się świetnym miejscem do gier i zabaw terenowych, szczególnym powodzeniem cieszył się park linowy. W pobliskim Lewkowie odkrywali tajemnice skrywane we wnętrzach pałacu Lipskich, uczestniczyli w zajęciach muzealnych „Lipscy herbu Grabie”, następnie udali się do budynku Dawnej Wozowni na wystawę interaktywną „Wszystko… jest liczbą”. Uczestnicy półkolonii mieli tez okazję ozdabiać bawełniane torby na zakupy oraz uczestniczyć w seansie filmowym w kinie „Helios”.

Każdy dzień kończył się wspólnym obiadem, ale na ten ostatni wszyscy udali się do restauracji „Stylowa”, gdzie niewątpliwą niespodzianką był wspaniały deser lodowy. Tygodniowy czas półkolonijny szybko minął, a niektórzy z uczestników dopytywali o zapisy na przyszłoroczne półkolonie.