Memoriał Dariusza Torchały

9 czerwca 2018 r. piłkarze ręczni z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Batory” z rocznika 2006 wzięli udział w turnieju piłki ręcznej – II Memoriale Dariusza Torchały, który odbył się w Wieluniu. Mieli tam okazję rywalizować z zespołami z województw łódzkiego i opolskiego. Pierwszy nasz mecz z rywalami z Piotrkowa Trybunalskiego, jak się okazało, był naszym najsłabszym meczem. Zarówno w obronie, jak i w ataku nie mogliśmy sprostać dużo roślejszym przeciwnikom. Drugi mecz z drużyną Orła Opole, to już znacznie lepsza gra w wykonaniu naszych szczypiornistów. Gra była bardzo wyrównana, chociaż przez większą część meczu na tablicy wyników widniał rezultat korzystniejszy dla „Batorego”. Jednak w ostatnich minutach meczu, po kilku naszych nieskutecznych rzutach, zawodnikom z Opola udało się wyjść na prowadzenie i mecz zakończył się ich zwycięstwem.

W ostatnim swoim meczu ostrowianie zaprezentowali się znakomicie. Grając z gospodarzami, schodzili z parkietu z przewagą trzech bramek. Niestety, dwóch bramek zabrakło do zajęcia drugiego miejsca w turnieju, ponieważ o miejscach II – IV decydowała tzw. „mała tabela”. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w turnieju. ,
Gratulujemy naszym chłopcom charakteru i walki do samego końca turniejowych zmagań.
Skład zespołu: Tobiasz Dryjański, Franciszek Dwornik, Oskar Dzióbek, Dawid Frankowski, Aleksander Janoś, Oskar Lizakowski, Michał Mikołajczyk, Konrad Szymczak, Mateusz Świtała, Patryk Zaremba.
Wyjazd na turniej był dofinansowany z budżetu Miasta i Gminy Ostrów Wielkopolski.