W październiku br. w Ostrowie Wielkopolskim zainaugurowano projekt edukacyjny "ABC Empatii" i "ABC Ekonomii". Do miejskich szkół podstawowych trafiły pakiety z egzemplarzami książek niezbędnych do realizacji projektu podczas zajęć z wychowawcami.

W tajniki ekonomii dzieci wprowadzą Zosia i Maks, bohaterowie 12 opowiadań poruszających zagadnienia związane z finansami. Uczniowie dowiedzą się, skąd biorą się pieniądze w portfelu rodziców, dlaczego ktoś ma ich więcej, a komuś ich brakuje. Dzieci poznają też różnice między pracownikiem, a wolontariuszem i dowiedzą się, czym właściwie jest oszczędzanie.

Drugą część projektu stanowi książka „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”. Książka jest kontynuacją przygód Zosi i Maksa, znanych już dzieciom z „ABC Ekonomii…”. Bohaterowie doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą naszych bohaterów empatii i tolerancji.

Ambasadorami projektu zostali: Dżej Dżej z zespołu Big Cyc, Kacper Grzelak wychowanek TŻ Ostrovii, Krzysztof Łyżwa reprezentant Polski, medalista drużyn superligowych, wychowanek KPR Ostrovia oraz Rodney Czatman amerykański rozgrywający w Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Realizację projektu w ostrowskich szkołach wsparła finansowo firma 3mk Protection z Ostrowa Wielkopolskiego.

Bardzo się cieszymy, że możemy brać udział w tak ważnym i potrzebnym projekcie. Trzeba podkreślić, że Ostrów Wielkopolski jest jednym z nielicznych miast w Polsce, który będzie realizował ten innowacyjny program.