22 czerwca br., w przeddzień zakończenia roku szkolnego, w dwóch kategoriach wiekowych odbyły się apele podsumowujące bieżący rok szkolny przygotowane przez klasy Ia i 5b wraz z wychowawczyniami. Była to też doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim zebranym najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji. Następnie pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska, pani Wicedyrektor Ewa Wulbach oraz nauczyciele dokonali podsumowania wyników nauczania oraz wychowania i przystąpiono do wręczenia dyplomów, nagród za osiągnięcia w konkursach.

Uczniowie klas 2-8 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o Medal Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11, co było podsumowaniem ich całorocznej pracy nad poprawnym pisaniem i poznawaniem zasad ortograficznych. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i medale Mistrzom Ortografii: Laurze Ratusznej z kl. 2b i Adrianowi Łuczakowi z kl. 3b, Nadii Nowak z kl. 4b, która została laureatką w kategorii klas 4-6 oraz Kornelii Krzywdzie z kl. 8a laureatce w kategorii klas 7-8.

Uczniowie przez cały rok doskonalili również sprawność rachunkową. Mistrzami Matematyki w Szkolnym Konkursie Matematycznym o Medal Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Feriča w Ostrowie Wielkopolskim zostali: Julian Krawczyk z kl. 1a, Filip Będkowskiemu z kl. 2b i Maria Palczewska z kl. 3b, natomiast w klasach 4-8 Superrachmistrzami okazali się: Mateusz Gamski z kl. 4b, Mikołaj Adamek i Nataniel Pyrdoł z kl. 5a, Lena Jarosik z kl. 6a, Blanka Matysiak z kl. 7a oraz Krzysztof Matuszak z kl. 8a.

Pani Agata Stempniewicz wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w klasach 1-3, wyróżnienia otrzymali: Filip Będkowski z kl. 2b i Jędrzej Stec z kl. 2b, natomiast pani Beata Ławrynowicz wyróżniła uczniów z klasa 4-8: Magdalenę Nowacką z kl. 8d, Joannę Rosę z kl. 8d, Martę Mirotę z kl. 8c oraz Patryka Maćkowiaka z kl. 6b.

Pani Zuzanna Stasierska natomiast nagrodziła najlepszych czytelników w kl. I-III i IV-VIII. Najlepszym Czytelnikiem Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosław Feriča w roku szkolnym 2022/2023 została Zuzanna Jędraszak z klasy 3b. Najlepszym Czytelnikiem w Roku Szkolnym 2022/2023 w klasach IV-VIII została Weronika Jurasik z kl. 5b. Zostały wręczone także nagrody za udział w Szkolnym Klubie Książki Sówki oraz za rozwój czytelnictwa, a otrzymały je uczennice z kl.8d: Oliwia Cieluch, Karolina Olejniczak, Joanna Rosa i Klaudia Szymanowska. Podziękowania otrzymali także uczniowie klas ósmych, którzy aktywnie włączyli się w działania promujące czytelnictwo w naszej szkole: Lilli Adissou, Hubert Dryjański, Mariia Kabal, Marcel Kosmala, Maria Kubiak, Klaudia Sieroń, Nikola Stagraczyńska, Małgorzata Tworo.

Z kolei pani Emilia Polak ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „The Big Challenge”. W tegorocznej edycji na poziomie klas piątych najlepsi okazali się: Borys Szwałek i Joanna Pokora z klasy 5b, w kategorii klas szóstych: Lena Jarosik, Adrian Tacik i Hubert Konieczny z klasy 6a, natomiast wśród ósmoklasistów: Igor Piechota z kl. 8a, Agata Szewczyk z kl. 8b, Marcel Kosmala z kl. 8c. Dodatkowym wyróżnieniem dla Igora Piechoty jest tytuł laureata i zdobycie I miejsca w Wielkopolsce.

Wyróżniono także uczniów za aktywny udział w programie „Szkolny Klub Sportowy”. Pan Piotr Kierzek oraz pan Krzysztof Kaźmierowski wręczyli dyplomy uczniom systematycznie i z zaangażowaniem biorącym udział w dodatkowych zajęciach sportowych.

Zostały wręczone także plakietki za 100% frekwencję, a otrzymali je: Aleksander Szwedek z kl. 4a, Anna Wiącek z kl. 4a oraz Weronika Jurasik z kl. 5b.

Na koniec Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska podziękowała Gronu Pedagogicznemu oraz Uczniom za całoroczny trud i życzyła udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Obydwa apele zakończyły się wspólnym odśpiewaniem wesołych piosenek o gorącym lecie i wakacjach.

{gallery]{/gallery}