logo

15 kwietnia br.  mieliśmy okazję przyjmować w naszej szkole niesamowitych gości. Odwiedzili nas żołnierze 34 Brygady Kawalerii Pancernej - "Hetmańska Brygada", którzy od 14 lat czczą pamięć śp. generała Tadeusza Buka, organizując sztafetę na jego cześć. 

Uroczystość zainaugurowała pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska, a swoją obecnością uświetniła ją pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która podkreślała niezwykłą wagę misji wojskowej, a także zwracała uwagę na fakt, że jesteśmy szczęściarzami, mieszkając w kraju, w którym panuje pokój. Na koniec przekazała pałeczkę niezbędną do rozpoczęcia sztafety!

Podczas swojego wystąpienia nasi dzisiejsi goście przybliżyli sylwetkę śp. generała Tadeusza Buka, a także zaprezentowali osiągnięcia Polski w NATO, które w tym roku świętuje 25-lecie powstania!

Po części oficjalnej nastąpiły serdecznie podziękowania, wręczono symboliczne medale i wykonano pamiątkowe zdjęcie. Następnie reprezentacja naszych uczniów i nauczycieli dołączyła do XIV Sztafety Pamięci generała broni Tadeusza Buka! 

Zdjęcie: Andrzej Domaszewicz, fcb 34 Brygady Kawalerii Pancernej.