logo

21 marca br. Jedenastka otworzyła swe podwoje dla przedszkolaków, którzy od września rozpoczną szkolną przygodę. Dzień Drzwi Otwartych to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w naszą tradycję i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie, na naszych szanownych gości czekało morze atrakcji!

Wizytę w naszej szkole rozpoczęli od wysłuchania chóru „Jedenastka” pod kierunkiem pani Natalii Janowskiej oraz obejrzenia przedstawienia o wiośnie, które przygotowała klasa 2a wraz z wychowawcą – panią Krystyną Herbik. Natomiast 2b - klasa pani Mariki Piaskowskiej, zaprezentowała swój hipnotyzujący taniec z kapeluszami.

Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły - pani Małgorzata Lubojańska, prezentując bogatą ofertę edukacyjno-wychowawczą.

Następna część spotkania odbyła się w hali sportowej, gdzie przyszli Pierwszoklasiści obejrzeli pokaz taneczny przygotowany przez podopieczne pani Pauliny Kowalskiej, a później wzięli udział w licznych zajęciach sportowych. Kolejnym punktem wizyty Sześciolatków i ich Rodziców był spacer po Jedenastce. W każdej sali lekcyjnej na naszych gości czekały kreatywne zabawy, quizy czy warsztaty z rękodzieła. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się biblioteka oraz terminalowa pracownia informatyczna, gdzie młodzi adepci programowania mogli „pobawić się” robotami. Maluchy wykazywały też dużą ciekawość podczas wizyty w sali biologiczno-chemicznej, gdzie brały udział w doświadczeniach i obserwowały preparaty pod mikroskopem. Ponadto, przyszli uczniowie odwiedzili salę tradycji poświęconą naszemu Patronowi, uczestniczyli w zajęciach z harcerzami oraz dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy. Rodzice przedszkolaków mogli natomiast skonsultować się ze szkolnym logopedą, pedagogiem i psychologiem.

Dzieci wychodziły ze szkoły rozemocjonowane, zadowoleni byli też rodzice. Mogli od podszewki poznać placówkę i nauczycieli, którzy już od września będą wspierać ich rozwój i kształtować postawy. Niezapomnianą pamiątką przypominającą o miłych chwilach spędzonych w murach naszej szkoły, z pewnością będą zdjęcia, które nasi Goście wykonali przy wiosennych fotościankach oraz upominki, które otrzymali, za zabrane w kolejnych salach naklejki.

Dziękujemy za zainteresowanie, aktywny udział i tak miłą informację zwrotną! Do zobaczenia we wrześniu!