31 października br. odbył się Dzień Dyni, który był wspólnym działaniem Samorządu Uczniowskiego i Zespołu Szkoły Promującej Zdrowie. Uczniowie klas 4-8 z ogromnym zaangażowaniem przygotowali stoiska poświęcone dyni, które z zainteresowaniem zwiedzali nie tylko ich rówieśnicy, ale także młodsi koledzy zgodnie z hasłem: „starsi dla młodszych”.

Jedenastkowicze zaprezentowali w formie plakatów walory odżywcze dyni oraz historię jej pochodzenia, przygotowali przykłady dyni w literaturze mi.in. w wierszach oraz prace plastyczne. Pojawiły się też kreatywne zagadki o dyni, a nawet zadania matematyczne oraz łamigłówki, rebusy i krzyżówki z dynią jako tematem przewodnim. Dużym powodzeniem cieszyły się oryginalne rzeźby i przykłady sposobów wykorzystania tego warzywa w kuchni. Na stołach wystawowych zagościły zatem: babeczki, ciasta dyniowe, chlebki, kompoty, dżemy, a nawet soki. Stoiska zdobiły także przykłady różnorodnych odmian dyni.

Warto podkreślić zbiorową pracę zespołów klasowych, prace podzielone były w taki sposób, aby każdy uczeń mógł być zaangażowany we wspólny projekt i czuł się odpowiedzialny za swoje zadanie.

Wspólne działania bez wątpienia wzmocniły więzi rówieśnicze i posłużyły pozytywnemu klimatowi w szkole, zwłaszcza podczas deszczowej tego dnia aury. Kolorytu i optymizmu dodały też ubrania w jesiennych barwach oraz dyniowa fotobudka, która natychmiast poprawiała nastrój.