logo

11. kwietnia obchodzony jest w Polsce Dzień Przyjaźni Polsko-Chorwackiej, którego celem jest podkreślenie bogatych relacji między naszymi narodami! Z tej okazji umacnialiśmy naszą współpracę z Konsulatem Republiki Chorwackiej w Krakowie i zorganizowaliśmy obchody tego ciekawego święta!

Uczniowie klas 4-8 spotkali się na uroczystym apelu, podczas którego przybliżono historię współpracy polsko-chorwackiej, a także zwrócono uwagę na bardzo ważny fakt związany z naszym Patronem. Otóż ojciec Mirosława Feriča pochodził właśnie z Chorwacji. Podczas przygotowań do dzisiejszej uroczystości uczniowie wykonywali prace plastyczne pod hasłem „Moja Chorwacja”. Dziś nagrodzono autorów tych najlepszych, wg zajętych miejsc, byli to: Lena Galewska i Nikola Głubisz (4a), Kaja Giernalczyk i Paula Kubiak (7b) i Lena Jarosik (7a).

Po akademii uczniowie udali się do sal, żeby obejrzeć filmy o Chorwacji; następnie reprezentacje każdej klasy wzięły udział w quizie tematycznym. Najlepiej wypadły klasy: 8a, 7a i 6b.

Dzisiejszy dzień był kolejnym krokiem w umacnianiu naszej życzliwej, szczerej współpracy!