14 kwietnia br. klasa VIII d skorzystała z zaproszenia na Festiwal Nauki organizowany przez społeczność IV LO im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie to było płaszczyzną wymiany poglądów i doświadczeń pracowników naukowych, wykładowców wyższych uczelni, specjalistów i przedstawicieli samorządu lokalnego z młodzieżą szkół podstawowych powiatu ostrowskiego.

Nasi uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie pt. ,,Weterynaria od kuchni'', wygłoszonym przez cenioną lekarz weterynarii - Panią Kingę Lamperską, a następnie udali się na warsztaty. Pierwszy z nich poprowadził Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski, który przybliżył pracę naszego powiatu, jego działania i największe sukcesy. Starosta, który w przeszłości był szkolnym historykiem, szybko zjednał sobie sympatię młodzieży, która z zaciekawieniem włączyła się we wspólną dyskusję.

Następnie przyszedł czas na warsztaty z języka hiszpańskiego, które przeniosły nas na chwilę do słonecznej Hiszpanii. Pani Paulina Fikus pokazała nam, z czego słynie to piękne państwo, zachęciła uczniów do spróbowania pysznych churrosów i utwierdziła w przekonaniu, jak ważna jest codzienna siesta. Uczniowie mieli okazję nauczyć się podstawowych zwrotów, a po zakończeniu warsztatów każdy potrafił policzyć do 10., oczywiście po hiszpańsku.

Klasa VIII d spisała się świetnie i chętnie podzieli się zdobytą wiedzą z resztą naszych ósmoklasistów.