18 marca br. Igor Piechota, uczeń klasy 8a, został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty. Temat wiodący tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „The ultimate adventure with English”.

Zgodnie z hasłem przewodnim Igor odbył niezwykłą, ale i bardzo wymagającą przygodę z językiem angielskim, ponieważ obowiązujący w konkursie zakres wiedzy i umiejętności, dalece wykraczał poza podstawę programową dla szkoły podstawowej.

Konkurs składał się z trzech stopni: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Uczestników obowiązywała znajomość tekstu czytanego, zagadnień gramatycznych, znajomość lektur w oryginale (kolejno były to: „Matylda”, „Zew krwi” oraz „Tajemniczy ogród”), a także znajomość zagadnień z zakresu geografii, kultury, historii i ciekawostek na temat Stanów Zjednoczonych, Republiki Irlandii oraz Zjednoczonego Królestwa. Oprócz tego w etapie wojewódzkim, Igor musiał zmierzyć się z tekstem słuchanym, a także z częścią ustną, w której opisywał wylosowany obrazek oraz przygotowywał wypowiedź ustną na wylosowany temat, związany z życiem codziennym.

Ósmoklasista z ostrowskiej Jedenastki włożył mnóstwo pracy w przygotowania, przez wiele miesięcy skrupulatnie studiując wymaganą do konkursu bibliografię. Talent lingwistyczny Igora został zauważony i nagrodzony przez komisję konkursową. Uczeń osiągnął wysoki końcowy wynik i jako jedyny z Południowej Wielkopolski znalazł się w elitarnym gronie finalistów.

Gratulujemy Igorowi sukcesu i jesteśmy pełni podziwu dla jego wiadomości i językowych umiejętności.

W tej wyjątkowej przygodzie z językiem angielskim pomagała uczniowi anglistka - pani Emilia Polak.