W poniedziałek, 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024. W salach lekcyjnych odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z radością witali się ze swoimi koleżankami i kolegami oraz dzielili się wakacyjnymi wspomnieniami. Klasowe spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze.

Następnie w hali sportowej rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku z udziałem pocztu sztandarowego. Pamiętając o odpowiedniej postawie, odśpiewano dwa hymny: państwowy i szkolny. Pani dyrektor Małgorzata Lubojańska powitała uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne, szczególne słowa kierując do nauczycieli nowo zatrudnionych oraz uczniów rozpoczynających swoją szkolną przygodę w naszej szkole. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Pani wicedyrektor Ewa Wulbach odczytała list Minister Rodziny i Polityki Społecznej pani Marleny Maląg. Akademię wzbogacił występ szkolnego chóru pod kierownictwem pani Natalii Janowskiej. Nowy rok szkolny to czas wielu wyzwań, którym - mamy nadzieję przy owocnej współpracy dzieci i dorosłych – uda się sprostać. Nauczycielom życzymy cierpliwości i pozytywnej energii, uczniom sukcesów w nauce oraz wesołych zabaw z koleżankami i kolegami, rodzicom radości z osiągnięć ich pociech. Niech nasza szkoła będzie dla wszystkich bezpiecznym i przyjaznym środowiskiem.